Trwa ładowanie...
do3k207

Wyłoniono "olimpijskich" informatyków

W ratuszu miejskim w Sopocie w piątek wręczono medale i nagrody laureatom IX Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej. W tym roku najlepsi byli Paweł Parys i Bartosz Walczak.

do3k207
do3k207

Olimpiada prowadzona była przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przy współudziale firm informatycznych m.in. Prokom Software SA. W ciągu dwóch dni 49 uczestników ze szkół średnich z całej Polski rozwiązywało zadania informatyczne sprawdzające wiedzę i umiejętności w zakresie programowania.

Finałowi olimpiady towarzyszył konkurs internetowy "Pogromcy Algorytmów" zorganizowany przez Prokom Software SA oraz portal gazeta.pl. Uczestnicy konkursu rozwiązywali w sześciu turach zadania informatyczne zbliżone do tych, z którymi zmierzyli się młodzi informatycy. W konkursie wzięło udział ponad 1100 internautów.

Czterech najlepszych uczestników Finału Olimpiady będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, która odbędzie się w lipcu 2002 roku w Seulu. Wszyscy laureaci Olimpiady uzyskali prawo do wolnego lub ułatwionego wstępu na wyższe uczelnie. (reb)

do3k207
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do3k207
Więcej tematów