Trwa ładowanie...

Sopot w obliczu zagrożenia. W mieście pojawiła się ptasia grypa

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gdyni wydał w sobotę rozporządzenie, na mocy którego Sopot został zakwalifikowany jako strefa objęta zagrożeniem wystąpienia ptasiej grypy. Władze miasta i weterynarze apelują, by nie zbliżać się do ptaków.

Sopot w obliczu zagrożenia. W mieście pojawiła się ptasia grypaSopot w obliczu zagrożenia. W mieście pojawiła się ptasia grypaŹródło: Getty Images, fot: Johann Schumacher
d3ig6wj
d3ig6wj

"Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gdyni wydał rozporządzenie, w którym Miasto Sopot zostało zakwalifikowane jako obszar zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. O sytuacji informować będą m.in. żółte tablice ostrzegawcze" - czytamy w informacji przekazanej przez przez sopocki ratusz.

Sopot. Władze apelują o niedokarmianie się do ptaków

W oficjalnym komunikacie władz miasta zawarty został apel o niezbliżanie się do ptaków. "Apelujemy o niezbliżanie się do ptaków, niedokarmianie ich oraz w przypadku hodowców o stosowanie się do wszystkich, szczegółowych wytycznych Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gdyni" - głosi komunikat Biura Promocji i Komunikacji Społecznej. "Od soboty przy wejściach na plaże, w okolicy mola oraz na wjazdach do miasta będą montowane żółte tablice ostrzegawcze. O zagrożeniu informować będą także patrole straży miejskiej" - czytamy.

W komunikacie nie podano żadnych ram czasowych dla obowiązywania zagrożenia ptasią grypą. "Wszystkie nakazy i zakazy określone w rozporządzeniu obowiązują do czasu uchylenia go przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gdyni" - informuje ratusz. Urząd miasta prosi również o zgłaszanie wszelkich przypadków natknięcia się na martwe ptaki. "Znalezienie martwego ptaka należy pilnie zgłosić dyżurnemu Straży Miejskiej w Sopocie dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 58 521 38 50" - apelują władze miasta.

d3ig6wj

Obecność wirusa H5N8 wywołującego ptasią grypę stwierdzono również u ptaków w Wejherowie i w Gdańsku.

Pogoda na Wielkanoc. Ekspert z IMGW podał też prognozę na majówkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ig6wj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ig6wj
Więcej tematów