Jolanta Szczypińska szefową okręgu słupskiego PiS. "To zaufanie może cieszyć i świadczy o uznaniu mojej pracy"
• Szczypińska była jedynym kandydatem na szefa lokalnych struktur partii
• Chce osiągnąć "jak najlepszy wynik w zbliżających się wyborach samorządowych"
• Za kandydaturą Szczypińskiej opowiedziały się 122 osoby, a 33 były przeciwne
04.12.2016 | aktual.: 04.12.2016 19:09
Posłanka Jolanta Szczypińska został wybrana na szefową struktur okręgu słupskiego PiS. Za główny cel stawia sobie m.in. osiągnięcie "jak najlepszego wyniku w zbliżających się wyborach samorządowych".
Wyborów władz okręgu słupskiego dokonano na okręgowym zjeździe PiS. Jolanta Szczypińska była jedynym kandydatem na szefa lokalnych struktur tej partii.
Jak poinformował przewodniczący zjazdu Robert Kujawski, w głosowaniu wzięło udział 159 delegatów. Za kandydaturą Szczypińskiej opowiedziały się 122 osoby, 33 były przeciwne, trzy wstrzymały się od głosu, a jeden głos okazał się nieważny.
- To bardzo dobry wynik, jestem z niego zadowolona. To zaufanie może cieszyć i świadczy o uznaniu mojej pracy, ale też jest zobowiązaniem do dalszych działań - powiedziała Szczypińska.
Posłanka będzie szefową struktur PiS działających na terenie pięciu powiatów w regionie słupskim. Jak powiedziała, jednym z głównych celów, jakie sobie stawia, jest doprowadzenie do dobrego wyniku w zbliżających się wyborach samorządowych, "rozbudowa struktur w komitetach partyjnych oraz dotarcie do jak najszerszej rzeszy wyborców z informacją dotyczącą pracy rządu Prawa i Sprawiedliwości".
"Czeka nas ciężka praca" - powiedziała Szczypińska dodając, że - wraz z władzami okręgowymi, które także zostały wybrane w niedzielę, "będziemy zmierzać do jak najlepszego wyniku wyborczego".
Jolanta Szczypińska szefową okręgu słupskiego PiS. Z zawodu jest pielęgniarką
59-letnia Szczypińska pochodzi ze Słupska. Z zawodu jest pielęgniarką. W 1980 r. była współzałożycielką NSZZ "Solidarność" Służby Zdrowia w Słupsku, a następnie działała w podziemnych strukturach "S". W 1991 r. wstąpiła do Porozumienia Centrum, w którym pełniła funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego PC w Słupsku. W 2001 r. znalazła się w gronie współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości.
Od 2004 roku nieprzerwanie pełni funkcję posła. W tym czasie była m.in. wiceprzewodniczącą i zastępcą rzecznika dyscyplinarnego w klubie parlamentarnym PiS oraz wiceprzewodniczącą Komisji Zdrowia. Bezskutecznie ubiegała się o mandat w dwóch ostatnich edycjach wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Do lipca ubiegłego roku w pomorskich strukturach PiS funkcjonowały dwa okręgi: gdański oraz gdyńsko-słupski. Pierwszym kierował wówczas poseł PiS Andrzej Jaworski, drugim - poseł PiS Janusz Śniadek. W 2015 roku stworzono jeden okręg obejmujący całe województwo, a szefem został wówczas Śniadek.
Jesienią b.r. zapadła decyzja o nowym podziale regionalnych struktur PiS: powstały dwa okręgi - pomorski, tj. gdańsko-gdyński i słupski z częścią Kaszub. Wybory szefa okręgu pomorskiego odbyły się w miniony weekend, został nim Śniadek.
Wybory szefów pozostałych okręgach PiS w kraju miały miejsce w dwa ostatnie weekendy listopada.
Zgodnie ze statutem PiS do kompetencji zjazdów okręgowych należy powołanie i odwołanie ze swego grona prezesa zarządu okręgowego, na wniosek prezesa PiS, a także 20 pozostałych członków zarządu i członków regionalnej komisji rewizyjnej. Kadencja szefa okręgu wynosi 2 lata.
Struktura PiS w kraju to okręgi, które zostały wyznaczone w odniesieniu do okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu i przeważnie pokrywają się z ich zasięgiem.
Oprac. Tomek Orszulak