Trwa ładowanie...
d3u13tc

Akt oskarżenia dla "leśnych ludzi"


Gdańska prokuratura okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia w związku z aferą dotyczącą gruntów w gdańskim Matemblewie. Oskarżone są w tej sprawie cztery osoby, w tym były dyrektor generalny Lasów Państwowych.

d3u13tc
d3u13tc

Sprawa dotyczy zamiany gruntów leśnych znajdujących się na terenie Pomorskiego na atrakcyjny teren budowlany w Gdańsku-Matemblewie. Do zamiany doszło pomiędzy Lasami Państwowymi a Mieszkaniową Spółdzielnią Budownictwa Ekologicznego (MSBE). Miała na tym zyskać spółdzielnia, która przejęła atrakcyjne działki, a stracić Skarb Państwa. Do MSBE należeli prominentni politycy AWS.

O skierowaniu aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gdańsku poinformował w piątek rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku, Konrad Kornatowski.

Wśród czwórki oskarżonych jest były dyrektor generalny Lasów Państwowych - Konrad T., oraz były szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku - Marian K. Grozi im do 10 lat więzienia. Obaj, zdaniem prokuratury, działali w celu przysporzenia korzyści MSBE.

_ Są oni oskarżeni o niedopełnienie obowiązków, przekroczenie swoich uprawnień i tym samym spowodowanie straty Skarbu Państwa w wysokości ponad 833 tys. zł_ - powiedział Kornatowski.

d3u13tc

Na ławie oskarżonych zasiądzie także dwóch rzeczoznawców: Włodzimierz N. i Marcin S. _ Są oskarżeni o to, że jako biegli poprzez swoje działanie dopuścili do powstania strat w mieniu Skarbu Państwa w wysokości ponad 453 tys. zł_ - powiedział prokurator Kornatowski. Obu mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

W Matemblewie zamieszkali lub zamieszkają byli prominentni politycy AWS, m.in Kazimierz Janiak i b. szef resortu edukacji, senator Edmund Wittbrodt. (reb)

d3u13tc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u13tc
Więcej tematów