Trwa ładowanie...
d1e2952

Tramwaje nie zatrzymają się przy Świdnickiej we Wrocławiu. To efekt przebudowy przejścia

W związku z kolejnym etapem przebudowy przejścia Świdnickiego we Wrocławiu na pewne utrudnienia muszą przygotować się pasażerowie komunikacji miejskiej oraz kierowcy. Tymczasowo zlikwidowany zostanie m.in. przystanek tramwajowy "Świdnicka".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tramwaje nie zatrzymają się przy Świdnickiej we Wrocławiu. To efekt przebudowy przejścia
(WP, Fot: Paweł Kozioł)
d1e2952

Zgodnie z planem, 30 maja rozpoczął się kolejny etap przebudowy przejścia Świdnickiego we Wrocławiu. Prace rozpoczęły się w połowie stycznia 2015 r. i od tamtego czasu udało się wykonać roboty rozbiórkowe oraz część robót ziemnych. Teraz w planach jest rozbiórka peronów przystanków tramwajowych "Świdnicka" oraz prace przy torowisku.

W związku z tym, od 30 maja, tymczasowo nieczynny jest przystanek tramwajowy "Świdnicka" przy ul. Kazimierza Wielkiego w obu kierunkach. Tramwaje linii 3,* 4, *10,* 23* i 33 zatrzymywać będą się przez najbliższe tygodnie przy nowo utworzonym przystanku "Zamkowa" na Kazimierza Wielkiego, na wysokości skrzyżowania z ul. Gepperta i Zamkową.

Na utrudnienia muszą się także przygotować kierowcy, ponieważ w rejonie przejścia Świdnickiego zostanie zwężona w obu kierunkach jezdnia. Z uwagi na prowadzone prace zwężeniu ulegnie także przejście dla pieszych przez ul. Kazimierza Wielkiego od strony ul. Szewskiej. Na razie nie wiadomo dokładnie, jak długo potrwają utrudnienia. Zdaniem wykonawcy, najwcześniej zakończą się one w pierwszej połowie lipca 2015 r.

d1e2952

Od 30 maja przez kilka tygodni obowiązują również drobne zmiany w rejonie przebudowywanego dworca autobusowego we Wrocławiu. Przystanek "Dworzec autobusowy" przy Ślężnej dla pojazdów MPK jadących w kierunku Gaju, tj. K, 112, 113, 145, 146, 612 oraz części linii nocnych zostanie przeniesiony w kierunku południowym i zlokalizowany na wysokości skrzyżowania Ślężnej z ul. Skwerową.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1e2952

Podziel się opinią

Share
d1e2952
d1e2952