Trwa ładowanie...
d2wkco9

Tragiczny bilans akcji "Znicz 2007" - zginęło 99 osób

99 osób zginęło, 942 zostały ranne - to
tragiczny bilans 761 wypadków do których doszło na polskich
drogach od przedświątecznej środy do niedzieli, kiedy zakończyła
się policyjna akcja "Znicz 2007". Zatrzymano prawie 2 tys.
nietrzeźwych kierowców.

Share
d2wkco9

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/tragiczny-bilans-wypadkow-6038700785836673g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/tragiczny-bilans-wypadkow-6038700785836673g )
Tragiczny bilans wypadków

Jak poinformował Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji, jednym z najtragiczniejszych dni była właśnie niedziela, kiedy wiele osób zdecydowało się na powroty ze świątecznych wyjazdów.

d2wkco9

Doszło do 158 wypadków w których zginęło aż 26 osób a 223 zostały ranne. Zatrzymaliśmy 450 nietrzeźwych kierowców a przez cały ten okres 1982 - podkreślił.

Jak dodał, ruch w niedzielę był umiarkowany a utrudnienia występowały jedynie w miejscach remontów i na trasach dojazdowych i wyjazdowych z miast.

Niestety nie pomogły nasze apele. Najczęstszymi przyczynami wszystkich wypadków, do których doszło przez te pięć dni była brawura kierowców, brak rozwagi, wyprzedzanie na trzeciego, wymuszanie pierwszeństwa. Wczoraj policjanci do późnych godzin nocnych czuwali nad bezpieczeństwem wracających, nic nie zastąpi jednak zdrowego rozsądku i kierowców i pieszych - dodał Hajdas.

Jak podkreślił, ci ostatni stanowili dużą liczbę pośród tych, którzy zginęli w wypadkach od środy do niedzieli.

d2wkco9

Policyjna akcja "Znicz 2007" rozpoczęła się w środę 31 października, ale już od piątku 26 października na drogach wjazdowych i wyjazdowych z miast oraz na trasach krajowych było więcej policyjnych patroli. Wiele osób zdecydowało się bowiem na wyjazd do swoich rodzin w przedświąteczny weekend.

W sumie w te dni na drogach, w okolicach cmentarzy i kościołów oraz na dworcach nad bezpieczeństwem Polaków czuwało ponad 10 tys. policjantów. Wspierała ich m.in. Żandarmeria Wojskowa.

Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim prędkość z jaką jadą kierowcy i ich trzeźwość. Kontrolowali też stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci.

d2wkco9

Podziel się opinią

Share
d2wkco9
d2wkco9
Więcej tematów