Trwa ładowanie...
d2q4r11

Tragiczne pożary w Grecji, zginęło dwoje Polaków. Biuro podróży zabiera głos

W wyniku gwałtownych pożarów, które wybuchły w Grecji, zginęło dwoje Polaków. Matka z synem byli na wyjeździe zorganizowanym przez biuro podróży Grecos. Firma współpracuje z prokuraturą, która bada okoliczności tragedii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogorzelisko w okolicach Aten
Pogorzelisko w okolicach Aten (Forum)
d2q4r11

Wśród ofiar ogromnych pożarów w Grecji jest matka i syn z Polski. Byli w grupie turystów ewakuowanych z hotelu Ramada. Polacy wraz z 10 innymi osobami znaleźli się na łodzi, która zaczęła tonąć. Wszyscy zginęli. Okoliczności tragedii wyjaśnia na miejscu policja - mówił wówczas przedstawiciel biura podróży Grecos.

Teraz rzecznik prasowy biura zapewnia, że firma jest w nieustannym kontakcie z prokuraturą. - Udostępniamy wszystkie dokumenty, które możemy udostępnić. Reagujemy na wszystkie prośby - cytuje Adama Górczewskiego RMF FM.

Warto podkreślić, że pod adresem firmy pojawiły się zarzuty dotyczące kontaktu z rodziną tragicznie zmarłych osób. - Jest jeden pracownik, który od samego początku, od momentu, kiedy zaginęły dwie osoby, był delegowany do tego, żeby zajmować się opieką nad rodziną wtedy, kiedy jeszcze nie było wiadomo, jak tragiczny finał będzie miała ta akcja - dodał Górczewski. Grecos zapewnia również, że wszyscy klienci przebywający na wakacjach w Grecji są bezpieczni.

d2q4r11

Tragiczny bilans ofiar w Grecji

Pożary, które wybuchły w pobliżu Aten, a także w Koryncie i na Krecie, zostały opanowane. Nadal trwała identyfikacja i poszukiwanie ofiar ognia na wybrzeżu na wschód od Aten. Teren przeczesuje 300 strażaków i ochotników. Kilkadziesiąt osób wciąż uznaje się za zaginione.

d2q4r11

Według ministerstwa infrastruktury w rejonie Mati, gdzie ogień objął prawie 2,5 tys. domów, niemal połowa nie nadaje się do zamieszkania. Tegoroczny pożar był największym i najtragiczniejszym w Grecji w XXI wieku. W poprzednim, który miał miejsce w 2007 roku zginęło ok. 80 osób i spaliło się 200 tys. hektarów lasów i pól uprawnych.

*ZOBACZ WIDEO: Powstaniec ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d2q4r11

Podziel się opinią

Share

d2q4r11

d2q4r11
Więcej tematów