Trwa ładowanie...

Tragedia z 2010 roku. 18 osób zginęło. Poszukiwany właściciel portfela

Prokuratura Okręgowa w Radomiu wciąż poszukuje właściciela portfela, który znaleziono w miejscu drogowej tragedii pod Nowym Miastem nad Pilicą. Bus zderzył się wówczas z ciężarówką. Zginęło 18 osób.

Share
Tragedia z 2010 roku. 18 osób zginęło. Poszukiwany właściciel portfela
Źródło: East News
d19gq0z

Jak informuje portal Echo Dnia, po tragedii w 2010 roku w w Nowym Mieście nad Pilicą znaleziono bordowy portfel.

W środku było 21,29 złotych. Do teraz nie wiadomo, do kogo należał. Jeśli do 11 stycznia przyszłego roku nie będzie to ustalone, zostanie on zniszczony.

d19gq0z

16 osób poniosło śmierć na miejscu, dwie zmarły w szpitalu

W wypadku zginęło wówczas aż 18 osób. To jedna z największych katastrof w ruchu lądowym w Polsce.

Śledztwo trwało rok. Powołani przez prokuraturę biegli stwierdzili, że sprawcą katastrofy był kierowca busa, który nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze (gęsta mgła i śliska jezdnia) i podjął ryzykowny manewr wyprzedzania.

Bus, wyprzedzając ciężarówkę, zderzył się czołowo z innym samochodem ciężarowym. Eksperci orzekli, że kierowca jadącego z naprzeciwka ciężarowego volvo nie miał możliwości uniknięcia zderzenia.

Źródło: East News

Z naszych ustaleń wynika, że bus nie był przystosowany do przewożenia ludzi - powiedział wówczas Wirtualnej Polsce rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. - Jechało w nim znacznie więcej osób niż powinno, siedzieli na skrzynkach, deskach, na prowizorycznie przygotowanych siedziskach - mówił.

16 osób poniosło śmierć na miejscu, dwie zmarły w szpitalu. Wśród ofiar jest 14 mężczyzn i cztery kobiety. Ofiary to mieszkańcy powiatu opoczyńskiego w woj. łódzkim. Wszyscy jechali na zbiory jabłek w okolicach Grójca.

d19gq0z

Podziel się opinią

Share
d19gq0z
d19gq0z
Więcej tematów