Trwa ładowanie...

Tragedia w ośrodku dla azylantów w Norwegii. Ofiarą 3-letni chłopiec

• W ośrodku dla uchodźców w Norwegii został zgwałcony 3-letni chłopiec
• Policja prowadzi dochodzenie i poszukuje sprawcy lub sprawców
• Chłopiec z matką przebywają w szpitalu

Share
Tragedia w ośrodku dla azylantów w Norwegii. Ofiarą 3-letni chłopiec
Źródło: AFP
d1zsrvh

W norweskiej miejscowości Stavanger, gdzie znajduje się ośrodek dla uchodźców Forus Akuttinnkvartering, doszło do tragedii. 3-letni chłopiec prawdopodobnie został zgwałcony - informuje brytyjska prasa. Lokalna policja prowadzi dochodzenie. Nie podano narodowości dziecka i nie jest jeszcze wiadomo, kto mógł dokonać tego czynu. Ustalono jedynie, że do napaści doszło 6 stycznia około godziny 22.00.

Rzecznik ośrodka twierdzi, że o sprawie poinformowała go anonimowa osoba spoza ośrodka. Natychmiast wezwano policję, która wszczęła śledztwo. Nadinspektor lokalnej policji Bjørn Kare Dahl powiedział, że nie ma jeszcze żadnych podejrzanych. - Badamy sprawę i jeżeli zostanie to potwierdzone, to będziemy mówili, że chodzi o gwałt na dziecku - powiedział.

Chłopiec przebywa obecnie na oddziale dziecięcym w Szpitalu Uniwersyteckim w Stavanger razem z matką.

d1zsrvh

W ośrodku zostały zebrane materiały dowodowe, poszukiwane jest DNA sprawcy, lub sprawców. Obecnie przebywa tam około 800 uchodźców ubiegających się o azyl. W większości są to rodziny z dziećmi.

Rzecznik ośrodka dla uchodźców, Lars Petter Einarsson, apelował do lokalnych mediów o współpracę podczas dochodzenia w tej sprawie. Twierdzi, że tego dnia wiele osób pracowało w ośrodku, ale nikt nic nie widział.

d1zsrvh

Podziel się opinią

Share
d1zsrvh
d1zsrvh
Więcej tematów