Trwa ładowanie...
ycipk-130ttt
ycipk-130ttt

Trafił za kratki, bo nie chciał ujawnić hasła do komputera

W Wielkiej Brytanii 19-latek został skazany na cztery miesiące więzienia, ponieważ nie chciał ujawnić policji hasła do swojego komputera - podaje brytyjski dziennik "The Independent".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-130ttt

Pierwotnie nastolatek został zatrzymany w maju, w wyniku śledztwa prowadzonego przez zespół policyjny w Blackpool zajmujący się przestępstwami pedofilii.

Funkcjonariusze zabezpieczyli komputer 19-latka, ale nie mogli dostać się do materiałów znajdujących się na dysku - dane na nim zawarte zostały zaszyfrowane i są chronione bardzo wyszukanym kluczem-hasłem, które w praktyce jest bardzo trudne do złamania.

Nastolatek został formalnie wezwany do ujawnienia hasła, jednak odmówił współpracy. W rezultacie sąd skazał go na 18 tygodni więzienia dla młodocianych przestępców. Wyrok zapadł na podstawie specjalnego prawa wprowadzonego w Wielkiej Brytanii w 2000 roku, które umożliwia karanie za "nieujawnienie klucza szyfrującego dane" - przypomina "The Independent".

ycipk-130ttt

- Systemy komputerowe ciągle się rozwijają i przepisy użyte w tym przypadku stworzono właśnie po to, aby karać przestępców, którzy używają internetu do popełniania przestępstw - skomentował wyrok jeden z policjantów.

NaSygnale.pl: Zdjęcia, które mogą zniszczyć twoje życie!

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-130ttt

ycipk-130ttt
ycipk-130ttt