Trwa ładowanie...
d13014h
02-09-2005 12:50

Toruńskie requiem dla dzieci z Biesłanu

Na początku października odbędzie się w Toruniu uroczysta premiera "Requiem dla dzieci Biesłanu", stworzonego przez uczniów i nauczycieli toruńskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego - poinformowała Magdalena Cynk, opiekun projektu. Honorowym patronem "Requiem" została Polska Akcja Humanitarna.

d13014h
d13014h

Projekt zrodził się już rok temu. Teraz zakończyliśmy prace nad sześcioma częściami kompozycji i przygotowujemy się do premiery - powiedziała Cynk. Kompozycja ma stać się hołdem dla ponad 200 dzieci, które zginęły rok temu w wyniku ataku terrorystycznego i operacji rosyjskich komandosów w Biesłanie w Osetii.

Teksty wybraliśmy spośród żałobnych dzieł współczesnych poetów. W premierze wezmą udział dwa chóry, orkiestra naszej szkoły oraz soliści - tenor i sopran - mówi Cynk. W większości requiem będzie utrzymane w klimacie muzyki współczesnej - dodała Cynk.

Od soboty zaczynają się próby do koncertu premierowego. Kompozycja ma zostać wykonana na początku października, zaś gościem honorowym będzie Janina Ochojska. Koncert odbędzie się w reprezentacyjnej sali Torunia - Sali Wielkiej Dworu Artusa przy Rynku Staromiejskim.

d13014h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13014h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj