Trwa ładowanie...

Tor Służewiec nie tylko dla koni. "Wielka Ursynowska" na bosaka

W ostatnią niedzielę wakacji, czyli 30 sierpnia, po służewieckim hipodromie pomkną nie tylko konie. Do rywalizacji staną pasjonaci biegania. Start zawodów o godzinie 10.00.
Share
Tor Służewiec nie tylko dla koni. "Wielka Ursynowska" na bosaka
Źródło: WawaLove.pl
d269uwj

"Wielka Ursynowska" odbywa się po nawierzchni trawiastej - dokładnie tam, gdzie rozgrywane są gonitwy koni. Do pokonania będą dwa okrążenia, czyli około 5 km. To wyjątkowa okazja, ponieważ tor rzadko wykorzystywany był w ten sposób. W 1987 roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, a w 2010 r. cykl kameralnych zawodów Grand Prix Wyścigów.

W tym roku nowością będzie dodatkowa kategoria wprowadzona do rywalizacji. Po raz pierwszy uczestnicy biegu po torze wyścigowym będą mogli sprawdzić, jak po kilkucentymetrowej długości trawie biega się na bosaka. Zachętą do udziału dla wielu osób jest również fakt, że "Wielka Ursynowska" ma charakter charytatywny. Połowa wpisowego wynoszącego 20 zł od osoby, przekazana zostanie na rzecz Fundacji Pegasus. Zebrane środki organizatorzy przekażą na rehabilitację uratowanych koni, cierpiących w skutek niehumanitarnych działań człowieka. Kolejną zachętą może być medal, który otrzyma każdy uczestnik. Warunek jest jeden - trzeba ukończyć bieg przed upływem 60. minuty.

Bieg przełajowy to nie jedyna z atrakcji, które tego dnia czekają na służewieckim torze. Zawody odbywają się w ramach "Dnia Ursynowskiego na Wyścigach", który obejmuje również bezpłatny piknik rodzinny (w godz.10.00-16.00, w programie znajdą się m.in. wioska indiańska, konkurencje prowadzone przez sportowców, dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci) oraz gonitwę pn. "Ursynowska o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów" - o godz. 15.00.

Zapisy do "Wielkiej Ursynowskiej" odbywać się będą przez stronę www.wielkaursynowska.pl. Limit uczestników wynosi 1000 osób.

Przeczytaj też: Kolejne modliszki trafiły do zoo. "Są pod ścisłą ochroną"

d269uwj

Podziel się opinią

Share
d269uwj
d269uwj
Więcej tematów