Trwa ładowanie...
d2ksee4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tomasz Siemoniak: przemysł obronny to dziś przedsięwzięcie także patriotyczne

Praca w zakładach przemysłu obronnego to dziś nie tylko przedsięwzięcie komercyjne, a patriotyczne - powiedział w Kielcach szef MON Tomasz Siemoniak, który otworzył XXII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Siemoniak
Tomasz Siemoniak (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2ksee4

Minister zwrócił uwagę, że obecna edycja targów przypada w szczególnym czasie, podczas najpoważniejszego kryzysu bezpieczeństwa w Europie od czasu zakończenia zimnej wojny. - Nie tylko na salonie oglądamy wojskowy sprzęt. Możemy oglądać go codziennie w telewizji i ten sprzęt działa i zabija ludzi. Sądzę, że ten kontekst wszyscy tutaj bardzo mocno odczuwamy i stanowi on wspólną odpowiedzialność władz państwowych, przemysłu obronnego, sił zbrojnych, naszych sojuszników - powiedział minister.

Siemoniak zaapelował też do wszystkich, którzy troszczą się o nasze bezpieczeństwo, pracują w zakładach zbrojeniówki i przygotowują sprzęt dla Wojska Polskiego o szczególną odpowiedzialność. - Dzisiaj to już nie jest przedsięwzięcie komercyjne. Dzisiaj to jest przedsięwzięcie w najgłębszym tego słowa rozumieniu patriotyczne. I chodzi o to, żeby, mówiąc już tak bardzo konkretnie, dotrzymywać terminów, wypełniać nasze (MON) wymagania, a wtedy ta satysfakcja i dla państwa polskiego, i dla Wojska Polskiego, i dla przemysłu będzie wspólna - zapewnił minister.

Podkreślił, że partnerzy zagraniczni są gotowi do szerokiej i głębokiej współpracy, więc jest dobry czas na "zakasanie rękawów" i realizację planów MON.

d2ksee4

Szef MON nawiązał też do wystawy narodowej Francji, która w tym roku odbywa się podczas MSPO. W Kielcach jest w poniedziałek minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian. Siemoniak przypomniał, że przez ostatnie cztery miesiące w bazie w Malborku stacjonował francuski kontyngent lotniczy, i podkreślił więzi historyczne między oboma krajami. - Myślę, że ten udział Francji, będzie można się zapoznać z tą wystawą, pokazuje, jak ogromne możliwości ma nas partner, nasz sojusznik. Liczę, że ta współpraca będzie się pogłębiała - mówił szef MON.

W tegorocznej edycji MSPO bierze udział prawie 500 wystawców.

d2ksee4

Podziel się opinią

Share

d2ksee4

d2ksee4
Więcej tematów