Trwa ładowanie...

Tomasz Nałęcz: pośpieszyłem się. Nazwisko premiera zostanie ustalone dopiero po dymisji Tuska

- Pośpieszyłem się z oceną - mówi prezydencki doradca Tomasz Nałęcz pytany w RMF FM o swoje wcześniejsze wypowiedzi sugerujące, iż prezydent zna już nazwisko kandydata na nowego premiera. Gość RMF FM twierdzi że Ewa Kopacz „będzie miała wielkie szanse” na to by zastąpić Tuska jeśli „będzie miała poparcie PO i koalicji” bo „jeśli prezydent nie chce narazić państwa na rozchwianie musi uszanować decyzję parlamentu”.

Share
Tomasz Nałęcz: pośpieszyłem się. Nazwisko premiera zostanie ustalone dopiero po dymisji Tuska
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d2l2krj

- Stabilność systemu wymaga, żeby prezydent działał zgodnie z konstytucją. Trwa wojna na Ukrainie, to nie jest czas na przepychanki - deklaruje gość RMF FM. - Na etapie przymiarek partyjnych, prezydent stara się milczeć. Nazwisko nowego premiera poznamy w ciągu dwóch tygodni po podaniu się do dymisji obecnego, a do tej pory wszystko jest jedynie publicystyczną przepychanką - tłumaczy gość RMF FM.

- Tusk zdobył dla nas złoty medal w Europie. Plują na to tylko zawistnicy i ludzie mali - ocenia Nałęcz. - Odejście dotychczasowego szefa wzmocni PO, bo polityka potrzebuje nowości i świeżości. Ważny jest element zaciekawienia i zmiany. Wydawało się, że PO to dziś raczej Marilyn Monroe z okresu schyłkowego, a tu się okazuje się że to Joanna Krupa - mówi doradca prezydenta Tomasz Nałęcz w Kontrwywiadzie RMF FM.

- Nie sądzę, żeby PO zmieniła model premierostwa - twierdzi gość RMF FM pytany, czy po zmianie premiera spodziewa się zmian w sposobie rządzenia. - W PO premier to samiec alfa, niezależnie od płci. Nawet, jeśli to będzie kobieta to też będzie samcem alfa - dodaje.

Źródło: RMF FM

d2l2krj

Podziel się opinią

Share
d2l2krj
d2l2krj
Więcej tematów