Trwa ładowanie...
d2id2o3

Tomasz Kuc nie żyje. Znany dziennikarz był pod respiratorem trzy tygodnie

Zmarł Tomasz Kuc. Był dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracował m.in. w Polskim Radiu 24, TVP Info, był też szefem Radia Olsztyn. 58-latek był również harcerzem. Kuc przegrał walkę z koronawirusem.
Share
Zmarł Tomasz Kuc. Dziennikarz przegrał walkę z koronawirusem
Zmarł Tomasz Kuc. Dziennikarz przegrał walkę z koronawirusemŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2id2o3

Odszedł Tomasz Kuc. Miał 58 lat. Znany dziennikarz był związany z mediami publicznymi niemal przez 25 lat. Do niedawna był redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24. Pracował m.in. w TVP Info oraz rozgłośniach lokalnych: w TVP Białystok, Radio Kielce czy Radio Olsztyn, gdzie był prezesem. W mediach społecznościowych pożegnał go szef RDC. "Mieliśmy zacząć współpracę. Po trzech tygodniach walki z koronawirusem przegrał. Żegnaj Tomku" - napisał Tadeusz Deszkiewicz.

RDC podkreśla, że Kuc był "zapalonym radiowcem, podróżnikiem, historykiem, rowerzystą i harcerzem". Dziennikarza pożegnał m.in. Hufiec ZHP Białystok, który złożył rodzinie oraz przyjaciołom Kuca wyrazy współczucia. Od poniedziałku w hufcu wprowadzono trzydniową żałobę.

Zmarł Tomasz Kuc. Dziennikarz przegrał walkę z koronawirusem

"Na wieczną wartę odszedł instruktor naszego hufca - hm. Tomasz Kuc. W ostatnich latach druh Tomasz pełnił funkcję przy ZHP Chorągiew Białostocka, m.in.: członka komendy chorągwi oraz Rady Chorągwi, Przewodniczącego Chorągwianego Sądu Harcerskiego, a ostatnio był jego wiceprzewodniczącym" - czytamy na Facebooku.

d2id2o3

Dziennikarza wspomina też obecna posłanka PiS Joanna Lichocka, która pracowała w mediach. "Okropna, szokująca wiadomość. Znałam Tomka, współpracowaliśmy kiedyś w TVP. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Wyrazy głębokiego współczucia dla bliskich i przyjaciół. R.I.P" - skomentowała polityk.

Koronawirus. Premier ogłosi wkrótce plan zniesienia obostrzeń? Jarosław Sellin zabrał głos

Źródło: rdc.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2id2o3

Podziel się opinią

Share
d2id2o3
d2id2o3
Więcej tematów