Trwa ładowanie...
d4ib7xj

Tomasz Komenda spędził za kratami za niego 18 lat. Bliscy Norberta B: to człowiek bez skazy

Norbert B. to drugi zatrzymany w sprawie brutalnego gwałtu i morderstwa 15-letniej Małgosi z Miłoszyc. Mimo że prokuratura nie ma wątpliwości co do jego winy, bliscy w to nie wierzą: - Dobry człowiek nagle nie zmienia się w złego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Komenda spędził niesłusznie 18 lat w więzieniu
Tomasz Komenda spędził niesłusznie 18 lat w więzieniu (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4ib7xj

Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Zarzuty ciążą teraz na Ireneuszu M. i Norbercie B. Poszukiwana jest jeszcze jedna osoba. - Jestem pewna, że tym wszystkim sterował ktoś trzeci. I to właśnie ten trzeci jest kluczem do tej zagadki - powiedziała Ewa Szybecka, była pełnomocnik rodziny ofiary.

Ireneusz M. zarzuty usłyszał w 2017 roku, Norbert B. - w 2018 r. Drugi z mężczyzn utrzymuje, że jest niewinny. Zapewnił o tym w liście, który wysłał z wrocławskiego aresztu. W rozmowach z "Gazetą Wrocławską" i TVN 24 jego bliscy podkreślają, że mu wierzą.

Michał, przyjaciel Norberta B. podkreślił, że nie byłby on w stanie popełnić takiej zbrodni, bo to dobry człowiek, a taki nagle nie zmienia się w złego. - To nie on. To nie ten typ człowieka. To człowiek bez skazy. To jest pomyłka. Chciał pomagać ludziom na każdym kroku - zaznaczył. I dodał, że jest oburzony, kiedy słyszy, że Norbert zaczął pracę w straży pożarnej, by odkupić swoje winy.

d4ib7xj

Ojciec dwójki dzieci

- To do mnie nie dochodzi. Bardzo wiele razem przeżyliśmy. Znam go kilka lat i moim zdaniem takiej zbrodni psychicznie człowiek nie uniósłby, będąc jednocześnie dobrym ojcem, mężem, przyjacielem - dodał.

- Nie uwierzę, choćby nie wiem, jaki wyrok dostał, nie uwierzę w to. Dobrze znam swojego męża. On nie ma nic wspólnego z tą zbrodnią. Jest za dobrym człowiekiem, ma zbyt dobre serce - podkreśliła z kolei żona oskarżonego - Kamila. Jej zdaniem mąż nie byłby w stanie normalnie żyć z sumieniem obciążonym taką zbrodnią.

d4ib7xj

Zobacz też: "Przeszedł okrutne czasy". Były więzień o dramacie Tomasza Komendy

- Mąż jest wyczulony na krzywdę ludzką. W pracy zawodowej wielokrotnie ratował ludzkie życie. Jest otwarty, odpowiedzialny. To najukochańszy mąż na świecie, wzorowy tata - tłumaczyła.

Przypomnijmy, że 15-letnią Małgosię z Miłoszyc brutalnie zgwałcono i zamordowano w 1996 roku.

Źródło: "Gazeta Wrocławska"/TVN 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ib7xj

Podziel się opinią

Share
d4ib7xj
d4ib7xj
Więcej tematów