Trwa ładowanie...

Będzie mówił o końcu Rosji? To Putin przekaże światu

W najbliższy wtorek (21 lutego) Władimir Putin wygłosi orędzie do Zgromadzenia Federalnego, czyli Dumy Państwowej i Rady Federacji. W nim moskiewski dyktator zamierza straszyć możliwym końcem Rosji, co ma być sposobem na mobilizację i zjednoczenie rodaków. Nie wykluczy też sięgnięcia po broń atomową.

To Putin przekaże światu. Ostrzega przed końcem RosjiTo Putin przekaże światu. Ostrzega przed końcem RosjiŹródło: PAP, fot: PAP/EPA/MIKHAIL METZEL/KREMLIN / POOL
d3cv1ub
d3cv1ub

Sam Putin tłumaczył, że "trudno było wówczas ocenić wyniki i konkretne plany na najbliższą przyszłość w określonym momencie". Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że brak orędzia w roku 2022 podyktowany był fatalną sytuacją na froncie wojennym w Ukrainie.

To Putin przekaże światu. Ostrzega przed końcem Rosji

Co przekaże Putin w orędziu? Rąbka tajemnicy uchyliła osoba prowadząca popularny w serwisie Telegram kanał "General SVR". W przeszłości jego doniesienia ws. wydarzeń na Kremlu wielokrotnie zyskiwały potwierdzenia w faktach, stąd też uznawany jest on za dość wiarygodne źródło.

d3cv1ub

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rosjanie atakowani pod Wuhłedarem. Piloci Mi-8 nie mają litości

Z informacji zamieszczonym na koncie "General SVR" wynika, że Putin przygotowuje kilka wersji swojego przemówienia. W podstawowej znajdzie się wezwanie do walki Rosji z "hordami zdradzieckich wrogów", którzy zdaniem moskiewskiego dyktatora za sprawą "ukraińskich faszystowskich nacjonalistów" próbują doprowadzić do zniszczenia "rosyjskiego narodu w Donbasie i południowo-wschodniej Ukrainie".

Putin ma wspomnieć, iż podział terytoriów po rozpadzie ZSRR był niesprawiedliwy, przez co miliony Rosjan znalazły się poza granicami ojczyzny, a rosyjski majątek został roztrwoniony.

Dyktator z Moskwy zamierza też wezwać rodaków do "zjednoczenia, wstania i zwycięstwa". Z przemówienia ma wynikać, że wspólne działanie Rosjan jest konieczne, by kraj przetrwał, bo zdaniem Putina, obecnie grozi mu upadek. "General SVR" zdradził też, że w swojej przemowie przywódca Kremla "tradycyjnie" ma grozić użyciem broni jądrowej.

d3cv1ub

"General SVR" przewiduje, że Putin przedstawi pierwszą, najłagodniejszą wersję orędzia. W tych mocniejszych ma znajdować się m.in. raport z sytuacji na froncie w Ukrainie, ogłoszenie stanu wojennego i powszechnej mobilizacji.

Niezależnie od ostatecznej decyzji Putina, kwestią czasu ma być kolejny nabór do rosyjskiego wojska. Ma to związek z planowaną przez Rosjan ofensywą. Dzięki mobilizacji do końca wiosny armia okupanta ma zyskać 200 tys. ludzi.

Wiele informacji przekazywanych przez rosyjskie media i władze prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cv1ub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3cv1ub
Więcej tematów