Trwa ładowanie...
d2r1l2b
IAR

To on będzie kandydatem SLD na prezydenta?

Dziennik "Polska ustalił, że kandydatem SLD na prezydenta będzie Jerzy Szmajdziński. Gazeta pisze, że choć oficjalnej decyzji jeszcze nie ma, to politycy lewicy nie mają złudzeń, że 19 grudnia na konwencji SLD właśnie wicemarszałek sejmu zostanie namaszczony do rywalizacji z Tuskiem i Kaczyńskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To on będzie kandydatem SLD na prezydenta?
(wp.pl)
d2r1l2b

Ustalenia "Polski" potwierdza to dziennikowi osoba z bliskiego otoczenia Grzegorza Napieralskiego. - Przewodniczący złożył już ofertę kandydowania na prezydenta Jerzemu Szmajdzińskiemu - mówi informator "Polski".

Gazeta pisze, że smutek ze strony sprzymierzeńców Napieralskiego jest zrozumiały, bowiem decyzja o wytypowaniu na kandydata na prezydenta wicemarszałka sejmu to dla przewodniczącego SLD dramatyczne ustępstwo na rzecz twardego elektoratu Sojuszu. Napieralski zwiększa tym szanse na utrzymanie fotela szefa partii, ale jego wizja rewolucyjnej odnowy SLD legnie w gruzach.

Z informacji, jakie uzyskała gazeta od polityków SLD wynika, że Szmajdziński już pracuje nad swoją wizją prezydentury i ma ją publicznie przedstawić w styczniu.

d2r1l2b

Podziel się opinią

Share
d2r1l2b
d2r1l2b
Więcej tematów