Trwa ładowanie...
d1ob151
IAR

To on będzie kandydatem SLD na prezydenta?

Dziennik "Polska ustalił, że kandydatem SLD na prezydenta będzie Jerzy Szmajdziński. Gazeta pisze, że choć oficjalnej decyzji jeszcze nie ma, to politycy lewicy nie mają złudzeń, że 19 grudnia na konwencji SLD właśnie wicemarszałek sejmu zostanie namaszczony do rywalizacji z Tuskiem i Kaczyńskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To on będzie kandydatem SLD na prezydenta?
(wp.pl)
d1ob151

Ustalenia "Polski" potwierdza to dziennikowi osoba z bliskiego otoczenia Grzegorza Napieralskiego. - Przewodniczący złożył już ofertę kandydowania na prezydenta Jerzemu Szmajdzińskiemu - mówi informator "Polski".

Gazeta pisze, że smutek ze strony sprzymierzeńców Napieralskiego jest zrozumiały, bowiem decyzja o wytypowaniu na kandydata na prezydenta wicemarszałka sejmu to dla przewodniczącego SLD dramatyczne ustępstwo na rzecz twardego elektoratu Sojuszu. Napieralski zwiększa tym szanse na utrzymanie fotela szefa partii, ale jego wizja rewolucyjnej odnowy SLD legnie w gruzach.

Z informacji, jakie uzyskała gazeta od polityków SLD wynika, że Szmajdziński już pracuje nad swoją wizją prezydentury i ma ją publicznie przedstawić w styczniu.

d1ob151

Podziel się opinią

Share

d1ob151

d1ob151
d1ob151
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów