Trwa ładowanie...

To była jedna z najgorszych katastrof drogowych w Polsce

Wypadek w Nowym Mieście to jedna z najtragiczniejszych katastrof w ruchu lądowym w Polsce. Zginęło w nim 18 osób, jedna została ranna. Według wstępnych ustaleń policji przyczyną tragedii mogło być niezachowanie zasad bezpieczeństwa przez kierowcę busa lub usterka techniczna pojazdu.

Share
To była jedna z najgorszych katastrof drogowych w Polsce
Źródło: WP.PL
d2p5n1s
d2p5n1s

Do wypadku doszło po godz. 6.00 tuż za Nowym Miastem, przy zjeździe na Rawę Mazowiecką. Zderzyły się tam czołowo volkswagen transporter z ciężarowym volvo. Transporterem jechało 18 osób. 16 zginęło na miejscu, dwie zmarły w szpitalu. Kierowca volvo jest lekko ranny. Z ustaleń policji wynika, że busem przewożeni byli sezonowi pracownicy do jednego z okolicznych sadów. Według policji volkswagen transporter nie był przystosowany do przewożenia tak dużej liczby osób. Pasażerowie nie byli przypięci pasami, siedzieli na prowizorycznych siedziskach, skrzynkach i deskach. W momencie wypadku praktycznie nie mieli szans.

Policjanci ustalili, że do zderzenia doszło w chwili, gdy bus znajdował się na lewym pasie drogi. Czy w panującej nad ranem mgle kierowca nie widział, którą stroną jezdni jedzie? Czy też próbował wyprzedzić inny samochód? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi będą szukać prokuratorzy z Radomia, którzy prowadzą w tej sprawie śledztwo.

W środę w dalszym ciągu trwa identyfikacja ofiar. Pełna lista będzie znana po okazaniu ciał rodzinom zmarłych.

W województwach mazowieckim i łódzkim od wtorku trwa trzydniowa żałoba.

d2p5n1s

Podziel się opinią

Share
d2p5n1s
d2p5n1s
Więcej tematów