Trwa ładowanie...
dumu1cg

Tłusty czwartek u polityków. Pączki w Sejmie, Pałacu Prezydenckim oraz podczas kampanii

Polacy uwielbiają tłusty czwartek. Tego dnia na stołach pojawiają się ok. 100 milionów słodkich przysmaków, a każdy z nas zjada ok. 2,5 pączka. 20 lutego pączków nie mogło zabraknąć również w siedzibie Andrzeja Dudy. W mediach społecznościowych opublikowano wideo z Pałacu Prezydenckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tłusty czwartek 2020. Krzysztof Bosak rozdaje pączki na "warszawskiej patelni"
Tłusty czwartek 2020. Krzysztof Bosak rozdaje pączki na "warszawskiej patelni" (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
dumu1cg

Tłusty czwartek to z pewnością jedno z najpopularniejszych świąt w polskiej tradycji. Od wieków Polacy w całym kraju zajadają się pączkami i na moment zapominają o diecie i liczeniu kalorii.

20 lutego Pałac Prezydencki opublikował wideo, na którym dzieci zajadają się pączkami w Pałacu Prezydenckim. Nie towarzyszy im Andrzej Duda, mimo to z dziecięcych twarzy nie znika uśmiech.

Tłusty czwartek w Sejmie. Pączki dla korespondentów i od Krzysztofa Bosaka

W tłusty czwartek pączków nie brakuje również w Sejmie. Andrzej Grzegrzółka podzielił się za pośrednictwem Twittera informacją, że korespondenci w Sejmie będą mogli częstować się dziś pączkami, a także kawą i herbatą. - Mamy setki pączków i nie zawahamy się ich użyć! ;) Z okazji Tłustego Czwartku taki słodki poczęstunek (plus kawa i herbata) zmierza właśnie do sejmowych korespondentów przy stoliku dziennikarskim. Smacznego! :) - pisał Grzegrzółka.

W tłusty czwartek nie próżnował również Krzysztof Bosak. Kadnydat Konfederacji na prezydenta 20 lutego rozdawał pączki na "warszawskiej patelni", przy wejściu do stacji metra Centrum. Przy okazji zbierał również podpisy pod listą poparcia jego kandydatury na prezydenta.

Tłusty czwartek u polityków? W internecie nie brakuje wpisów

Tłusty czwartek obchodzą również politycy. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia pączków oraz zabawne memy. Jednym z humorystycznych fotomontaży postanowiła podzielić się posłanka KO Krystyna Sibińska. Zdjęcie pączka opatrzyła podpisem "Dzień dobry! Obiecałam sobie, że dziś zjem tylko jednego".

O tradycji tłustego czwartku postanowiło przypomnieć również zachodniopomorskie PiS."Pamiętajmy - jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Nie ryzykuj, zjedz pączka" – pisali politycy na Twitterze.

Z tłustego czwartku na Facebooku zażartowała również Polska Policja. Publikując "artykuł z kodeksu" mówiący, że po pączkach można prowadzić auto.

O tłustym czwartku postanowiła przypomnieć również Podlaska Policja. Na ich Twitterze pojawiło się zdjęcie pączków oraz wpis "Dzisiaj nie liczymy kalorii... Smacznego!".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dumu1cg

Zobacz też: Jak wybrać najlepsze pączki na tłusty czwartek 2020?

dumu1cg

Podziel się opinią

Share

dumu1cg

dumu1cg
Więcej tematów