Trwa ładowanie...
13-03-2015 16:07

Tłumy fanów sportów elektronicznych na IEM Katowice 2015

Przed katowickim Spodkiem zebrał się kilkutysięczny tłum. Wielbiciele gier komputerowych z Polski i całego świata zgromadzili się na Mistrzostwa IEM Katowice 2015. Zawody potrwają do niedzieli. O godz. 18.30 swój pierwszy mecz w tych mistrzostwach rozegra polska drużyna Virtus.pro broniąca tytułu mistrza.

Tłumy fanów sportów elektronicznych na IEM Katowice 2015Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d4itnsd
d4itnsd

O 13 rozpoczęły się drugie Mistrzostwa Świata Intel Extreme Masters i ESL One w Katowicach. W ich ramach odbywają się międzynarodowe turnieje najpopularniejszych sportów elektronicznych, m.in.: "League of Legends", "Counter-Strike: Global Offensive", "Hearthstone: Heroes of Warcraft" oraz "StarCraft II".

Od samego rana przed wejściem do Spodka gromadziły się tysiące wielbicieli gier komputerowych chcących na żywo oglądać zawody. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc w poszczególnych sektorach - ograniczona. Płatne wejściówki przeznaczone głównie dla przyjezdnych zza granicy rozeszły się w rekordowym tempie. Wydarzenie potrwa do niedzieli. Transmisje na żywo w kilkunastu językach (m.in. polskim i angielskim) dostępne są na stronie IntelExtremeMasters.com.

Zawodowi gracze rywalizują w Katowicach o puchar świata i wysokie nagrody pieniężne. Pula nagród w turnieju "League of Legends" przekracza 183 tys. dolarów, a w wypadku "SC2" - 116 tys. dolarów. Najwyższe nagrody czekają w tym roku w turnieju ESL One - pula nagród dla najlepszych graczy w "CS:GO" sięgnęła 250 tys. dolarów, z czego 100 tys. dolarów przypadnie najlepszej z 16 drużyn. W piątek o godz. 18.30 swój pierwszy mecz w tych mistrzostwach rozegra polska drużyna Virtus.pro, zdobywcy pucharu ESL One Katowice 2014.

d4itnsd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4itnsd
Więcej tematów