Trwa ładowanie...

Tłum rzucił się po darmowe jedzenie. 10 osób nie żyje

Władze miasta Cottogram w Bangladeszu zorganizowały uroczystości pogrzebowe byłego burmistrza. Wydarzenie przyciągnęło ponad osiem tysięcy osób, które chciały pożegnać zmarłego władcę. W momencie, gdy tłum niespodziewanie usłyszał o darmowym jedzeniu wybuchło wielkie zamieszanie i panika. 10 osób zostało zadeptanych na śmierć.

Tłum rzucił się po darmowe jedzenie. 10 osób nie żyjeŹródło: Youtube.com, fot: Benar News
d862qdn

W ramach uroczystości pogrzebowych partia rządząca, z której wywodził się zmarły burmistrz postanowiła przygotować paczki z darmową żywnością. Jednak nie do końca przemyślano sposób ich rozdawania, ponieważ Informacja o podarunkach do tego stopnia poruszyła zgromadzonych, że nie zważając na nic wszyscy zaczęli biec w stronę ciężarówek i wzajemnie się tratować.

Władze miasta twierdzą, że wielokrotnie krzyczały do tłumu, zapewniając, że jest wystarczająco dużo paczek i nikt nie będzie poszkodowany. Jednak zamieszanie wybuchło zbyt gwałtownie, żeby móc je powstrzymać.

Jak podaje BBC uroczystości pogrzebowe zostały przerwane. Władze postanowiły teraz kontynuować je w kilku miejscowościach jednocześnie - wszystko po to, aby uniknąć sytuacji, która miała miejsce w Cottogramie.

d862qdn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d862qdn
Więcej tematów