WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

The Jet Set w konkursie Eurowizji 2007

Zespół The Jet Set z piosenką "Time To Party"
będzie reprezentował Polskę podczas 52. Konkursu Piosenki
Eurowizji. Zwycięzcę wyłoniono podczas Krajowego Finału Konkursu
"Piosenka dla Europy 2007".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
The Jet Set w konkursie Eurowizji 2007
(AFP)
WP

Jesteśmy zszokowani, bo nie sądziliśmy, że wygramy - powiedziała po ogłoszeniu werdyktu wokalistka zespołu The Jet Set, Sasha.

Piosenka dla Europy

Zwycięzcę polskich eliminacji wyłonili widzowie poprzez system audiotele i sms-y. O możliwość zaprezentowania swojej piosenki przed międzynarodową publicznością rywalizowało 10 wykonawców: Ania Szarmach z piosenką "Open Your Mind", Charizma z utworem "Emily", Button Hackers – "On My Mind", Vino – "Come In My Heart", Kuba & Maciek Molęda – "No Second Chance", The Jet Set – "Time To Party", Natasza – "I like It Loud", Hania Stach – "Regroup", Mikael Erlandsson – "Love In The Air" oraz zespół Bikini z piosenką "Don't Judge Me". Wszyscy wystąpili w koncercie "Piosenka dla Europy" transmitowanym przez TVP.

WP

Sobotni finał uświetnił występ Wilków. Koncert poprowadzili Artur Orzech i Paulina Chylewska.

12 maja Wielki Finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2007

Wielki Finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2007 odbędzie się 12 maja w Helsinkach. Aby wziąć w nim udział, The Jet Set będzie musiał przejść pozytywnie kwalifikacje półfinałowe, które odbędą się w stolicy Finlandii dwa dni wcześniej.

W półfinale publiczność wyłoni 10 piosenek, które zostaną zaprezenowane podczas koncertu finałowego. Ich wykonawcy zmierzą się z artystami z czternastu innych krajów, którzy znaleźli się w finale na podstawie wyników punktowych osiągniętych w poprzedniej edycji konkursu. W tegorocznym finale wystąpią na pewno: Armenia, Bośnia i Herzegowina, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Niemcy, Rumunia, Rozja, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania.

WP

51 lat Eurowizji

Coroczny Konkurs Piosenki Eurowizji organizowany jest od 1956 roku przez Europejska Unię Nadawców. Mogą w nim uczestniczyć kraje, których publiczne stacje telewizyjne należą do EUN. Każdy kraj co roku zgłosić może jeden utwór. Od 1998 roku zwycięzcę Eurowizji wybierają telewidzowie za pomocą telefonów i sms-ów. Głosowanie odbywa się oddzielnie w każdym kraju uczestniczących w konkursie. Dawniej o zwycięstwie decydowały narodowe jury. Od 2004 roku konkurs składa się z dwóch etapów - półfinału i finału.

Wśród dotychczasowych zwycięzców Eurowizji byli m.in.: zespół ABBA i Celine Dion.

Polacy zadebiutowali w konkursie Eurowizji w 1994 roku. Wtedy też reprezentant naszego kraju odniósł największy sukces - Edyta Górniak z piosenką "To nie ja" zajęła drugie miejsce. W kolejnych latach przedstawicielami Polski byli m.in. Anna Maria Jopek, Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny i Blue Cafe. W 2006 roku Polskę w konkursie Eurowizji reprezentował zespół Ich Troje, jednak odpadł podczas międzynarodowych półfinałów. The Jet Set

WP

Zespół The Jet Set powstał w 2005 roku. Choć jest to zespół utworzony w Polsce, w jego skład wchodzą Rosjanka Sasha oraz Anglik David J, który zastąpił w nim współzałożyciela, amerykańskiego rapera Traya. Zespół łączy w swojej muzyce elementy r'n'b, rapu, popu i dance. Grupa w 2006 roku wzięła udział w krajowych finałach do konkursu z debiutanckim singlem "How Many People". Drugi singiel nagrany przez zespół "Just Call Me" dostał się do półfinału festiwalu Sopot Festiwal 2006 telewizji TVN. Debiutancka płyta zespołu "Just Call Me" ukazała się w lipcu 2006 roku.

Polub WP Wiadomości
WP
WP