Trwa ładowanie...
d26xoum
TVP

Terlikowski o Wesołowskim: to nie pierwszy biskup wydalony ze stanu duchownego

– Za czasów Benedykta XVI wydalono 400 księży i czterech biskupów. To nie jest pierwszy biskup wydalony ze stanu duchownego – mówił o byłym arcybiskupie Wesołowskim w programie „Minęła dwudziesta” w TVP Info katolicki publicysta Tomasz Terlikowski, – W ciągu ostatnich 10 lat wydalono 848 księży – uzupełnił kolejny gość TVP Info, Marcin Przeciszewski z Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Terlikowski o Wesołowskim: to nie pierwszy biskup wydalony ze stanu duchownego
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d26xoum

Terlikowski uważa, że w mediach istnieje pewna tendencja, żeby skupiać się na Kościele. A warto zadać sobie pytanie o świeckie instytucje szkoły, media. W Polsce przebywał niedawno Roman Polański, również pedofil, czy polskie władze zrobiły wszystko, żeby schwytać go i dokonać ekstradycji do USA? Nie przypominam sobie. Czy polscy politycy tak samo mocno protestują przeciw działaniom Daniela Cohn-Bendita w PE, który mówił otwarcie, że jego najfajniejsze przeżycia seksualne były w przedszkolu, kiedy w nim pracował z dziećmi. No, nie robią. Ustawiony jest Kościół, jako główny przeciwnik, jako główny sprawca pedofilii. Natomiast nie rozlicza się polityków, reżyserów, dziennikarzy. Przypomnijmy gigantyczny skandal w BBC, gdzie przez lata jeden z głównych showmenów – i wszyscy dziennikarze o tym wiedzieli – wykorzystywał seksualnie dzieci, dorosłych wszystko, co się ruszało, i nic - mówił nawiązując do krytyki opieszałości Kościoła w Polsce wobec pedofilów.

- Kościół krytykuje innych, i dlatego sam powinien liczyć się z krytyką - uważa z kolei inny gość programu, ks Tadesz Isakowicz-Zaleski. Zdaniem księdza, Kościół w Polsce jest opóźniony wobec radykalnych posunięć papieży. .

d26xoum

Podziel się opinią

Share
d26xoum
d26xoum