Trwa ładowanie...
d34s41p

Ten apel pójdzie prezydentowi w pięty. "Bursztynowe ołtarze czy żywy człowiek?"

"Panie prezydencie Duda. My, Emeryci i Renciści z emeryturami około tysiąca złotych miesięcznie z niepokojem obserwujemy pańskie poczynania" – zaczyna się petycja, która wywołała burzę na Facebooku. Padają w niej wyjątkowe mocne słowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda podpadł seniorom (East News, Fot: Mateusz Jagielski)
d34s41p

Apel powstał 17 grudnia, w dwa dni wirtualnie podpisało się pod nim 123 osoby (stan na godz. 21 – red.). Autorem jest pan Franciszek, nic więcej o nim nie wiadomo. Może właśnie ze względu na treść petycji.

"Pada Pan na kolana przed bursztynowymi ołtarzami [A. Duda brał udział w poświęceniu Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny w Gdańsku - red.], pozłacanymi figurami i obrazami oddając im pokłony, a nie interesuje się pan zupełnie losem emeryta i rencisty z krwi i kości, który za tysiąc złotych musi opłacić czynsz, wykupić lekarstwa i się wyżywić" – czytamy. "Niech pan zada sobie proste pytanie. Kto jest ważniejszy? Czy bursztynowe ołtarze, pozłacane malowidła czy żywy człowiek? Zapomniał pan już o naukach Pana Jezusa?".

Internauci udostępniają apel na Facebooku, komentując go m.in. tak: "To prawda, emeryt się w tym państwie się nie liczy, tylko kler", "Emeryt zrobił swoje i państwo ma go w d…e", "Emeryci i renciści są w tej dżungli bezbronni. Żyją na skraju nędzy". Z drugiej strony pojawia się argument, że to właśnie oni głosowali na PiS. "Szkoda, że nie podano ilu z apelujących głosowało na Dudę. Apel przedstawia normalne, ludzkie oburzenie" – tak ktoś bierze ich w obronę.

d34s41p

Podziel się opinią

Share

d34s41p

d34s41p
Więcej tematów