Trwa ładowanie...

Telewizja "Rossija" ujawnia szczegóły filmu o oderwaniu Krymu

Telewizja "Rossija-1" przedstawi film o kulisach oderwania Krymu od Ukrainy. Po pokazaniu minutowego zwiastuna, nadała ponad 6 minutową zapowiedź obrazu "Krym - droga do Ojczyzny". Z filmu wynika, że prezydent Władimir Putin podjął decyzję o zajęciu półwyspu po tym jak w nocy z 22 na 23 lutego ubiegłego roku rosyjskie służby ewakuowały z Ukrainy obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza.

Share
Telewizja "Rossija" ujawnia szczegóły filmu o oderwaniu Krymu
Źródło: PAP/EPA, fot: Michail Klimentyev
d17461f

Putin przyznał, że po akcji - żegnając nad ranem swoich czterech współpracowników - powiedział, że "sytuacja na Ukrainie doszła do takiego punktu, że strona rosyjska jest zmuszona rozpocząć działania mająca na celu powrót Krymu do Rosji". W efekcie na Krymie Rosjanie przeprowadzili tajny sondaż, aby zbadać nastroje ludzi.

Rosyjska telewizja ma w filmie pokazać jak działały tak zwane "zielone ludziki", które zajmowały Krym, jak zablokowano ukraińskie okręty oraz jak opanowywano ukraińskie jednostki wojskowe.

d17461f

W filmie ma być zdana relacja z rozmów Władimira Putina z Barackiem Obamą oraz mowa o rosyjskich przeciwokrętowych systemach rakietowych "Bastion”, które nagle pojawiły się na Krymie i tym samym prawdopodobnie zmieniły bieg wydarzeń na korzyść Rosjan.

Telewizja „Rossija-1” zapowiedziała, że film zostanie wyemitowany w najbliższym czasie, nie ujawniając jednak kiedy dokładnie.

16 marca mija rocznica referendum na Krymie w wyniku którego Rosja uznała, że półwysep może anektować. Zaś 18 marca mija rok od podpisania przez prezydenta Putina dekretu o przyłączeniu Krymu do Rosji.

d17461f

Podziel się opinią

Share
d17461f
d17461f
Więcej tematów