Trwa ładowanie...
d4l6gxu
d4l6gxu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Teledysk Bruszewskiej do utworu O.S.T.R. zwyciężył Yach Film

Grand Prix zakończonego w niedzielę 17.
Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2008 zdobył teledysk do
utworu "Jak nie Ty, to kto?" O.S.T.R. feat. Brother J w reżyserii
Balbiny Bruszewskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4l6gxu

O laury odbywającego się w Gdańsku festiwalu, walczyło 58 wideoklipów wybranych spośród 170 nadesłanych na konkurs. Oprócz Grand Prix jury wybierało zwycięzców w jeszcze sześciu kategoriach.

Za najlepszego reżyseria uznano Matthew Schroedera, który zrealizował teledysk "Window" zespołu Bajzel. Nagrodę za najlepszy scenariusz otrzymał Kuba Łubniewski (wideoklip "W aucie", Sokół feat Pono), za montaż - Dariusz Szemanowicz (teledysk "At the left Hand ov God", Behemoth), za zdjęcia - Marek Dawid ("Skarb", Ramona Rey), a za animację - Katarzyna Rolbiecka ("Sama Cię droga poprowadzi", Miecz Szcześniak).

W kategorii "inna energia" zwyciężyli Małgorzata Mazur i Łukasz Jastrubczak biorący udział w realizacji wideoklipu do utworu "Koń i mysz" zespołu 100nka.

d4l6gxu

W 10-osobowym jury festiwalu zasiadali m.in. Yach Paszkiewicz i jego żona Magda Kunicka-Paszkiewicz, dziennikarz muzyczny Tomasz Słoń, krytyk muzyczny Robert Leszczyński, dziennikarka radiowa Agnieszka Szydłowska oraz wokalistka Maria Peszek.

Zdobywca Grand Prix imprezy - teledysk Balbiny Bruszewskiej zrealizowany do utworu pt. "Jak nie Ty, to kto?" wykonywanego przez O.S.T.R. feat. Brother J, oprócz statuetki Yacha otrzymał w nagrodę 10 tys. zł. Ten sam wideoklip wygrał także (w kategorii najlepszy teledysk do muzyki hip-hop) konkurs publiczności towarzyszący imprezie.

Oddając głosy na portalach internetowych publiczność wybrała też najlepszy teledysk do muzyki rock (Czesław śpiewa "Maszynka do świerkania" - reż. M. Nygaard Hemmingsen), najlepszy teledysk do muzyki pop (Ewelina Flinta i Łukasz Zagrobelny "Nie kłam, że kochasz mnie", reż. J. Żamojda) oraz najlepszego wykonawcę (FEEL & Iwona Węgrowska "Pokonaj siebie" - reż. Dariusz Szermanowicz).

Organizatorem 17. Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2008 było gdańskie Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Intermedialnej "Bursztynowe Oko".

d4l6gxu

Podziel się opinią

Share

d4l6gxu

d4l6gxu
Więcej tematów