Trwa ładowanie...
d476gwq

Teksas. Wyrok śmierci odwołany na godzinę przed egzekucją

Thomas "Bart" Whitaker skazany na karę śmierci za zabójstwo matki oraz brata, uniknął egzekucji. Decyzję o zmianie wyroku na dożywocie podjęto w ostatnim momencie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To pierwsza taka sytuacja w Teksasie od 10 lat (Shutterstock.com)
d476gwq

Decyzję o ułaskawieniu zabójcy podjął gubernator stanu Teksas Greg Abbott na mniej niż godzinę przed planowanym terminem egzekucji. Przyszłość Whitakera nie rysuje się jednak pozytywnie. Resztę życia spędzi bowiem w więzieniu. Otrzymał karę dożywocia bez prawa do zwolnienia warunkowego.

To pierwsza taka sytuacja w Teksasie od 10 lat. O sprawie donosi portal texastribune.org. Gubernator zmienił wyrok na wniosek stanowego Urzędu ds. Zwolnień Warunkowych o złagodzenie kary. Do urzędu zgłosił się z kolei ojciec skazanego Kent Whitaker.

Mężczyzna został ranny w trakcie strzelaniny, w której zginęli jego żona oraz syn. Do masakry doszło w 2003 roku w ich domu na przedmieściach Houston.

d476gwq

Ojciec skazanego przyznał, że przed wyznaczonym terminem egzekucji pożegnał się z synem. - Moja żona, ja i Thomas wszyscy położyliśmy ręce na szkle i powiedzieliśmy, jak bardzo się kochamy - powiedział.

Zobacz także: Głośne zatrzymanie Frasyniuka. "Dzikość państwa PiS się pokazała"

Źródło: texastribune.org

d476gwq

Podziel się opinią

Share

d476gwq

d476gwq
Więcej tematów