Trwa ładowanie...
d3891e9

Tej doby na siły Kadafiego poleciało 22 Tomahawków

Dwie silne eksplozje były słyszane w stolicy Libii, Trypolisie, w dzielnicy, gdzie przebywa libijski przywódca Muammar Kadafi, a kilka innych wybuchów nastąpiło w okolicy podmiejskiej - poinformowała agencja AFP. Pentagon poinformował, że koalicja międzynarodowa, atakująca z powietrza siły libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego, wystrzeliła w ciągu ostatnich 24 godzin 22 pociski manewrujące Tomahawk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tej doby na siły Kadafiego poleciało 22 Tomahawków
(AFP, Fot: Mahmud Turkia)
d3891e9

W najnowszym komunikacie Pentagonu dotyczącym operacji libijskiej jest też informacja, że samoloty koalicji wykonały w tym czasie 115 lotów bojowych.

Z kolei agencja AFP, powołując się na swego dziennikarza i świadków, podaje, że pierwszy wybuch nastąpił ok. 18.30, drugi kilka minut później w Bab Al-Azizja, gdzie mieszka pułkownik Kadafi i gdzie było słychać syreny karetek.

Siedem silnych wybuchów było słychać w Tażurze w pobliżu Trypolisu. Według jednego z mieszkańców Tażury samoloty zrzuciły bomby na znajdujący się tam obiekt wojskowy. O ostrzelaniu bazy wojskowej w dzielnicy Tażura przez samoloty koalicji armia libijska informowała przed kilkoma dniami.

Telewizje Al-Dżazira i Al-Arabija podały, że w nocy z poniedziałku na wtorek siły zachodniej koalicji przypuściły atak bombowy na zachodnią część Trypolisu.

d3891e9

Podziel się opinią

Share

d3891e9

d3891e9
Więcej tematów