Trwa ładowanie...

Taśmy Obajtka. KO chce wszczęcia postępowania kontrolnego

- Dziś skierujemy pismo do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o wszczęcie pilnego postępowania kontrolnego jeżeli chodzi o prokuraturę - powiedział podczas konferencji Marcin Kierwiński. To reakcja na kolejne publikacje dotyczące Daniela Obajtka.
Share
Taśmy Obajtka. KO chce reakcji Zbigniewa Ziobry
Taśmy Obajtka. KO chce reakcji Zbigniewa ZiobryŹródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d3ypoly

- Jasne jest to, że pan Obajtek prowadził sprawy prywatnej spółki, gdy był burmistrzem Pcimia, co jest zabronione przez polskie prawo - powiedział podczas środowej konferencji Marcin Kierwiński z KO.

Jak dodał, prokuratura "skręciła" sprawę Obajtka. - Mieli te taśmy i nie przesłuchali tych taśm. Prokuratura skupiła się na tym, by pana Obajtka wybielić - stwierdził polityk.

W jego ocenie "mamy do czynienia z wielką aferą", która "pachnie aferą Rywina". - Stworzono system, w którym pan Obajtek jest ponad prawem - stwierdził Kierwiński.

d3ypoly

Daniel Obajtek. Kolejna publikacja "Gazety Wyborczej". Włodzimierz Czarzasty komentuje

Sprawa Daniela Objatka. Miał złamać ustawę o samorządzie

- Dziś skierujemy pismo do prokuratora generalnego Zbigniew Ziobry o wszczęcie pilnego postępowania kontrolnego jeżeli chodzi o prokuraturę - powiedział polityk KO.

d3ypoly

- Dzisiaj wypada zadać pytanie opinii publicznej i władzy: co trzeba jeszcze zrobić żeby prokuratura zajęła się potencjalnym przestępcą? Co trzeba jeszcze zrobić, żeby osoba, która bezczelnie łamała prawo, będąc wójtem Pcimia, poniosła odpowiedzialność? - pytał podczas konferencji Cezary Tomczyk.

"Gazeta Wyborcza" twierdzi, że obecny prezes PKN Orlen Daniel Obajtek miał złamać ustawę o samorządzie jako wójt Pcimia. Chodzi o wydawanie dyrektorowi handlowemu firmy TT Plast poleceń dotyczących zdobywania kontrahentów ustalania cen i marży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ypoly

Podziel się opinią

Share
d3ypoly
d3ypoly
Więcej tematów