Trwa ładowanie...
dg8odzp

Tarcza 4.0. Poważne zmiany w kwestii urlopów

Tarcza 4.0 została już przegłosowana w Sejmie. Czego mogą spodziewać się zatrudnieni? Jak się okazuje, jedna z najistotniejszych zmian dotyczy tego, kiedy będą mogli wykorzystać zaległe urlopy.
Share
Tarcza 4.0 zmienia kwestię dotyczącą urlopów
Tarcza 4.0 zmienia kwestię dotyczącą urlopówŹródło: Pixabay
dg8odzp

Tarcza 4.0 wprowadza istotne zmiany w kwestii zaległych urlopów

Tarcza 4.0 wprowadza korzystne dla pracodawców zmiany. Niestety, pracownicy nie będą zadowoleni. Chodzi głównie o zaległe urlopy. Do tej pory pracownik mógł wykorzystać zaległy urlop do 30 września. Jego termin uzgadniał z pracodawcą, niemniej ten zwykle przychylał się do jego prośby. Dzięki temu zaległe urlopy można było wykorzystać np. podczas wakacji i wyjechać z dziećmi na wypoczynek. Tarcza antykryzysowa 4.0 to zmieni.

Tarcza 4.0. O wykorzystaniu przez pracownika zaległego urlopu zadecyduje pracodawca

W świetle tarczy 4.0 pracodawca będzie mógł zdecydować, kiedy wysłać pracownika na zaległy urlop. Nie musi też z nim tego uzgadniać. Termin wybiera sam, biorąc pod uwagę sytuację firmy. Pracodawca może zadecydować, kiedy jego pracownik ma odpocząć i wykorzystać zaległy urlop.

dg8odzp

"Pracodawca zyskuje dzięki temu to, że nie będzie musiał płacić ekwiwalentu za taki urlop. Gdy nie ma pracy, zamówień, trwa przestój, to obcięcie ekwiwalentu stanowi dla firmy jedną z istotnych form oszczędności – skomentował dla money.pl Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego.

Zobacz wideo: Agata Duda i sondaż dla WP. "To nie są wybory pierwszej damy"

dg8odzp

Podziel się opinią

Share
dg8odzp
dg8odzp
Więcej tematów