Trwa ładowanie...

Poszedł alert RCB. Tam ukrywa się Grzegorz Borys?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wysłało alert do mieszkańców Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatu kartuskiego dotyczącą poszukiwań 44-letniego Grzegorza Borysa. Mężczyzna ten jest podejrzany o brutalne zabójstwo swojego 6-letniego syna.

Tam ukrywa się Borys? Alert RCB: nie wchodź do lasu Tam ukrywa się Borys? Alert RCB: nie wchodź do lasu Źródło: FlightRadar, RCB
d382f6m
d382f6m

RCB poinformowało o tym na swoim portalu X (dawniej Twitter), gdzie zamieściło następujący wpis: "Policja w Gdyni prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu pomiędzy Karwinami a Chwarznem".

Dodatkowo RCB podkreśliło, że wiadomość o takiej treści została przesłana do osób przebywających na terenie Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatu kartuskiego.

Obława na Grzegorza Borysa

Od wtorkowego poranka, funkcjonariusze policji przeczesują lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które znajdują się między gdyńskimi dzielnicami Chwarzno a Dąbrową. W poszukiwaniu Grzegorza Borysa zaangażowane są policyjne radiowozy, które stoją na ulicach Chwarznieńskiej, Wiczlińskiej i Obwodnicy Trójmiasta.

d382f6m

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bestialstwo Hamasu. Kamerka samochodowa wszystko nagrała

Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu podczas poruszania się po Trójmieście, podobnie jak miało to miejsce w poniedziałek.

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, komisarz Karina Kamińska, apeluje do mieszkańców: - Z uwagi na prowadzone czynności poszukiwawcze w konkretnym miejscu apelujemy, by przez najbliższe godziny nie wchodzić do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między gdyńskimi dzielnicami Karwiny i Chwarzno.

Obszar poszukiwań WP
Obszar poszukiwań Źródło: WP

Obszar, na którym prowadzone są działania poszukiwawcze, to teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, ograniczony ulicami Wiczlińską i Chwarznieńską, z Obwodnicą Trójmiasta biegnącą przez jego środek.

d382f6m

Gdzie jest Grzegorz Borys? Szukają go tysiące osób

Jest to teren pagórkowaty, pokryty gęstym liściastym i częściowo mieszanym lasem. Przez park prowadzi kilka szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, które umożliwiają dotarcie z dzielnicy Dąbrowa do Chwarzna i Witomina.

Wtorek jest piątym dniem szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej. W działaniach biorą udział policjanci, wspierani przez Żandarmerię Wojskową, Straż Leśną oraz strażaków.

d382f6m

Grzegorz Borys, w wieku 44 lat, jest podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego 6-letniego syna. Do tej tragicznej zbrodni doszło w piątek rano w gdyńskiej dzielnicy Fikakowo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d382f6m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d382f6m
Więcej tematów