Trwa ładowanie...
Tak wygląda II linia metra "od kuchni". Widok tylko dla wybranych
Magda Mieśnik

Tak wygląda II linia metra "od kuchni". Widok tylko dla wybranych

II linia metra ruszy najprawdopodobniej w najbliższy weekend. Wirtualna Polska jechała już nową trasą. - Przejazd na odcinku siedmiu stacji zajmie 10-14 minut. Metro będzie kursowało co 3 minuty - mówi maszynista Wiesław Szoka. Nowością na II linii jest specjalny system, który będzie ostrzegał pasażerów, gdy za bardzo zbliżą się do krawędzi peronu.

Share
d37erzu

II linia metra miała ruszyć w maju 2012 roku, tuż przed mistrzostwami w piłce nożnej Euro 2012. W czasie kampanii przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że metro pojedzie w połowie grudnia. Tego terminu także nie udało się dotrzymać. Pierwsi pasażerowie w końcu pojadą nową trasą po niemal trzech latach opóźnienia, w najbliższy weekend 7-8 marca. Pod warunkiem, że nie dojdzie do żadnej awarii.

Mimo że z metra jeszcze nie można korzystać, pociągi już kursują. Przed uruchomieniem II linii muszą przejechać 5 tys. km. - Po testach metro będzie gotowe do tego, by mogli nim jeździć pasażerowie. W jednym pociągu zmieści się 1500 osób. Każdego dnia z II linii może korzystać ok. 300 tys. osób - mówi WP Cyryl Wojewódzki z Metra Warszawskiego.

Reporterka: Magda Kazikiewicz
Zdjęcia: Mikołaj Przeździak

Producentka: Dominika Płońska

d37erzu

Podziel się opinią

Share
d37erzu
d37erzu
Więcej tematów