Trwa ładowanie...
d4hoo0v

Tajwańska seksmisja do Afryki

Okazało się, że Tajwańczycy, którzy przez ostatnich kilka dekad wyjeżdżali do Afryki niosąc pomoc gospodarczą, przyczynili się także do zwiększenia przyrostu naturalnego w krajach tego regionu. Chuang Li-chuan, dyrektor tajwańskiego oddziału Fundacji Pearli S. Buck, poinformował w środę, że z mieszanych związków urodziło się kilkaset dzieci.

d4hoo0v
d4hoo0v

Uważamy, że w Afryce urodziło się około 400 dzieci z mieszanych związków tajwańsko-afrykańskich - powiedział Chuang. Fundacja, której przewodniczy, zajmuje się organizowaniem dla nich pomocy.

Sprawa ta stała się głośna w zeszłym miesiącu, kiedy ujawniono, że 20 osób z mieszanych związków postanowiło poszukać na Tajwanie swoich biologicznych rodziców. Fundacja ma zamiar pomóc im w znalezieniu ojców. Chce także udzielić im pomocy finansowej.

Tajwan wysyłał swoich specjalistów do Afryki od końca lat 50. Przez kilka dekad wyjechało w sumie kilkaset osób.

Fundacja Pearli S. Buck, powstała natomiast w 1964 r. Jej założycielką jest laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Statutowym celem Fundacji jest pomoc dla dzieci z mieszanych związków amerykańsko - azjatyckich. (mag)

d4hoo0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hoo0v
Więcej tematów