Trwa ładowanie...
IAR

Tajna wojna Zachodu z dżihadem w Libii

• Zachód rozpoczął sekretną wojną z dżihadem w Libii • Do akcji już wkroczyły siły specjalne USA, Francji i W. Brytanii • Kwatera główna tajnych operacji znajduje się w Rzymie • Celem jest zgrupowanie terrorystów na wybrzeżu libijskim
Share
Tajna wojna Zachodu z dżihadem w Libii
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: U.S. Navy
d5ixv45

Według francuskich mediów nowym terenem wojny z dżihadem jest w tej chwili Libia. Oficjalnie nie ma mowy o interwencji Zachodu w tym kraju, dopóki tamtejsze władze o to nie poproszą. Ale tajne operacje już się zaczęły.

Kwatera główna jednostek biorących udział w tych operacjach jest w Rzymie. Dyktują to względy geograficzne i historyczne. W Libii już znajdują się jednostki specjalne francuskie, brytyjskie i amerykańskie. Do akcji mają wkrótce wkroczyć włoscy komandosi.

Ta wojna, jak twierdzą media nad Sekwaną, zaczęła się w bardzo dyskretny sposób, bo oficjalnie nikt o niczym nie wie, a władze libijskie o pomoc nie prosiły.

d5ixv45

Celem operacji jest zgrupowanie dżihadystów na wybrzeżu libijskim oddalonym o 300 kilometrów od Europy. Tam mają się znajdować obozy szkoleniowe terrorystów i stamtąd jest najłatwiej ich przerzucać na Stary Kontynent, by tutaj dokonywali zamachów.

Francuski wywiad ustalił, że w okolicach Syrty, byłej kwatery głównej pułkownika Kadafiego, przebywa około pięciu tysięcy dżihadystów. Istnieją obawy, że mogą się oni starać przejąć instalacje do wydobycia ropy naftowej i chcieć się połączyć z terrorystami w Mali.

d5ixv45

Podziel się opinią

Share
d5ixv45
d5ixv45
Więcej tematów