ŚwiatTajlandia wykryła na radarach poszukiwanego Boeinga 777? Informację ujawniono po 10 dniach

Tajlandia wykryła na radarach poszukiwanego Boeinga 777? Informację ujawniono po 10 dniach

Tajlandzkie wojsko podało, że jeden z jego radarów wykrył samolot, który mógł być zaginionym Boeingiem 777, na kilka minut przed tym, jak z maszyną stracono łączność. Wcześniej nie przekazano tych informacji władzom Malezji ponieważ "nie było z ich strony takiej prośby" - informuje RMF FM.

Tajlandia wykryła na radarach poszukiwanego Boeinga 777? Informację ujawniono po 10 dniach
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | Ahmad Yusni

18.03.2014 18:20

Jak mówił rzecznik tajlandzkich sił powietrznych, ścieżka lotu śledzonej przez nich maszyny prowadziła nad Cieśninę Malakka. Nie wiadomo jednak, czy samolot to rzeczywiście Boeing 777, ponieważ obiekt nie wysyłał sygnału z numerem lotu.

W tej chwili poszukiwania zaginionego samolotu Malaysia Airlines prowadzone są na obszarze wielkości Australii. Trwa analiza danych z satelitów i radarów, które znajdują się na przeszukiwanym terytorium. Akcję poszukiwawczą na obszarze południowym koordynują Australia i Indonezja, zaś w północnym korytarzu - Chiny i Kazachstan.

Pełniący obowiązki malezyjskiego ministra transportu Hishammuddin Hussein powiedział, że władze Malezji skontaktowały się już ze wszystkimi państwami, które mają satelity. Gromadzone przez nie dane mogą bowiem ułatwić poszukiwania maszyny. Trwa też analiza danych z radarów znajdujących się wzdłuż obydwu korytarzy powietrznych, którymi mógł poruszać się Boeing 777. Malezja nie ma możliwości prowadzenia poszukiwań zaginionej maszyny wyłącznie na własną rękę - dodał malezyjski minister.

O pomoc w operacji poszukiwawczej i śledztwie poproszono już przedstawicieli wielu państw. Hishammuddin Hussein skomentował też doniesienia zachodnich mediów, że zniknięcie samolotu może mieć związek z sytuacją polityczną w Malezji. Minister kategorycznie zaprzeczył tej wersji.

Boeing 777 z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 11 dni temu. W poszukiwania samolotu zaangażowanych jest 26 państw.

Obraz

Źródło: RMF FM, IAR, WP.PL

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)