Trwa ładowanie...

Tajlandia: Do chłopców, pierwszy raz od sześciu dni, zostało zrzucone jedzenie. Przełom w akcji

Ratownicy znaleźli w jaskini szczelinę, dzięki której mogli pierwszy raz od sześciu dni zrzucić jedzenie chłopcom. To przełom w akcji ratunkowej trwającej już od soboty.
Share
Akcja poszukiwawcza trwa już 6 dni
Akcja poszukiwawcza trwa już 6 dniŹródło: PAP
d3z08sc

W sobotę policja otrzymała zgłoszenie o zaginionych młodych piłkarzach i ich trenerze. 12 chłopców w wieku od 11 do 16 lat wraz z 25-letnim opiekunem, zostali uwięzieni w jaskini Tham Luang Nang Non w prowincji Chiang Rai, w północnej części Tajlandii. Próbowali skryć się tam przed deszczem, jednak woda w grocie okazała się dla nich bardziej niebezpieczna, jak na zewnątrz. Deszcz zalał korytarz, którym mogli wydostać się z jaskini.

Ratownicy znaleźli nową szczelinę

Po 6 dniach pojawiło się światełko nadziei w uzyskaniu kontaktu z zaginionymi. Ratownicy odnaleźli szczelinę, który może prowadzić do jaskini. Do szczeliny wrzucono 20 paczek z najpotrzebniejszymi do przeżycia rzeczami – wodą, jedzeniem, lekami, opatrunkami.

d3z08sc

Znalazła się tam również notatka, gdzie ratownicy napisali - "jeśli ją dostałeś, to odpowiedź i pokaż nam na mapie, gdzie jesteś. Szybko pomożemy". Funkcjonariusze mają nadzieję, że chłopcy odnajdą pudełka i wyrzucą je z jaskini. W ten sposób się z nimi skontaktują.

W piątek na miejsce poszukiwań przyjechał premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha. Spotkał się on z ratownikami i rodzinami zaginionych. Polityk zapewnił i uspokoił bliskich, że ratownicy nie przestaną szukać chłopców.

Źródło: TVN24

d3z08sc

Zobacz także: "To mogła być prowokacja". Rybacy odpierają zarzuty mordowania fok

d3z08sc

Podziel się opinią

Share
d3z08sc
d3z08sc
Więcej tematów