Trwa ładowanie...
d1yxy0m

"Tajemnicze urządzenie" w kabinie ciężarówki ze Sztokholmu

Szwedzka policja potwierdza pojawiające się w prasie informacje o tajemniczym urządzeniu, odnalezionym w kabinie ciężarówki, użytej w zamachu w Sztokholmie.
Share
"Tajemnicze urządzenie" w kabinie ciężarówki ze Sztokholmu
Źródło: PAP/EPA, Fot: MAJA SUSLIN
d1yxy0m

- Znaleźliśmy coś w ciężarówce, na siedzeniu kierowcy, techniczne urządzenie, którego nie powinno tam być. Nie mogę powiedzieć na tym etapie, czy jest to bomba czy jakiś rodzaj materiału łatwopalnego - powiedział krajowy komisarz policji Dan Eliasson.

Wcześniej - jeszcze w piątek - informowano o aresztowaniu mężczyzny, pochodzącego z Uzbekistanu, ale od kilku lat mieszkającego w Szwecji. To prawdopodobnie on kierował ciężarówką. Telewizja SVT podała, że w aucie znaleziono ładunki wybuchowe.

Szwedzka telewizja SVT podała, cytując źródła policyjne, że w uprowadzonej ciężarówce znaleziono materiały wybuchowe. Miała być to bomba domowej roboty. która nie wybuchła. Wcześniej SVT podawała informacje o znalezieniu torby z materiałami wybuchowymi.

d1yxy0m

Szef szwedzkiego kontrwywiadu SAPO Anders Thornberg przekazał, że sprawca ataku był znany podległym mu służbom, ale nie podał szczegółów. - Otrzymaliśmy informację wywiadowczą w ub. roku, ale nie widzieliśmy żadnych związków z kręgami ekstremistycznymi - powiedział.

Mężczyzna został zatrzymany w piątek wieczorem w miejscowości Marsta na północ od Sztokholmu, znajdującej się w granicach stołecznej aglomeracji.

Szpital Karolinska w Sztokholmie poinformował w sobotę, że sześć poszkodowanych w ataku osób zwolniono do domu, a w klinice pozostało jeszcze ośmioro dorosłych i jedno dziecko.

Uprowadzona spod restauracji ciężarówka rozwożąca piwo w piątek tuż przed godz. 15 wjechała w tłum na głównej handlowej ulicy Sztokholmu Drottingggatan, a następnie uderzyła w dom towarowy Ahlens. Zginęły cztery osoby, a 15 zostało rannych.

d1yxy0m

Podziel się opinią

Share
d1yxy0m
d1yxy0m
Więcej tematów