Trwa ładowanie...

Tajemnicza śmierć dziecka tuż po narodzinach. Ojciec miał spalić ciało

• Katarzyna B. i jej mąż trafili do aresztu tymczasowego
• Dziecko pary zmarło tuż po narodzinach, w niewyjaśnionych okolicznościach
• Ciało noworodka kilka dni później miał spalić jego ojciec

Share
Tajemnicza śmierć dziecka tuż po narodzinach. Ojciec miał spalić ciałoŹródło: KWP w Poznaniu
d1x7pvq

Decyzją Sądu Rejonowego w Głogowie, Katarzyna B. oraz jej mąż najbliższe miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. Kobieta przyznała się do zarzutu narażenia na utratę życia lub zdrowia swojego dziecka, natomiast mężczyzna odmówił składania zeznań.

Jak wyznała Katarzyna B., dziecko urodziła w domu, stojąc, co spowodowało, że noworodek uderzył o podłogę. Kobieta nie wezwała jednak karetki, tylko zaniosła dziecko do kotłowni. Ojciec dziecka miał po kilku dniach wejść do pomieszczenia i spalić ciało w piecu.

- Nie wiadomo, czy zgon nastąpił na skutek uderzenia o podłogę. Matka wyjaśniła jedynie, że do czasu porodu dziecko żyło, bo czuła jego ruchy - mówiła w czwartek cytowana przez TVN24 Barbara Izbiańska, prokurator rejonowa z Głogowa.

d1x7pvq

O historii powiadomiono Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radwanicach, pod którego nadzorem znajdowała się wcześniej rodzina. Anonimowy informator, który skontaktował się z ośrodkiem, wyznał, że niepokoi się, ponieważ ciężarna Katarzyna B. długo nie wychodzi z domu. Jego podejrzenia miał też wzbudzić fakt, że nikt z sąsiadów nigdy nie widział dziecka kobiety. Pojawiły się nawet plotki, że miało ono zostać przez rodziców sprzedane do Niemiec.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, troje pozostałych dzieci pary przebywa w rodzinach zastępczych.

d1x7pvq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x7pvq
d1x7pvq
Więcej tematów