Trwa ładowanie...
d3bp4tz

Tajemnicza śmierć dziecka tuż po narodzinach. Ojciec miał spalić ciało

• Katarzyna B. i jej mąż trafili do aresztu tymczasowego
• Dziecko pary zmarło tuż po narodzinach, w niewyjaśnionych okolicznościach
• Ciało noworodka kilka dni później miał spalić jego ojciec
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajemnicza śmierć dziecka tuż po narodzinach. Ojciec miał spalić ciało
(KWP w Poznaniu)
d3bp4tz

Decyzją Sądu Rejonowego w Głogowie, Katarzyna B. oraz jej mąż najbliższe miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. Kobieta przyznała się do zarzutu narażenia na utratę życia lub zdrowia swojego dziecka, natomiast mężczyzna odmówił składania zeznań.

Jak wyznała Katarzyna B., dziecko urodziła w domu, stojąc, co spowodowało, że noworodek uderzył o podłogę. Kobieta nie wezwała jednak karetki, tylko zaniosła dziecko do kotłowni. Ojciec dziecka miał po kilku dniach wejść do pomieszczenia i spalić ciało w piecu.

- Nie wiadomo, czy zgon nastąpił na skutek uderzenia o podłogę. Matka wyjaśniła jedynie, że do czasu porodu dziecko żyło, bo czuła jego ruchy - mówiła w czwartek cytowana przez TVN24 Barbara Izbiańska, prokurator rejonowa z Głogowa.

d3bp4tz

O historii powiadomiono Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radwanicach, pod którego nadzorem znajdowała się wcześniej rodzina. Anonimowy informator, który skontaktował się z ośrodkiem, wyznał, że niepokoi się, ponieważ ciężarna Katarzyna B. długo nie wychodzi z domu. Jego podejrzenia miał też wzbudzić fakt, że nikt z sąsiadów nigdy nie widział dziecka kobiety. Pojawiły się nawet plotki, że miało ono zostać przez rodziców sprzedane do Niemiec.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, troje pozostałych dzieci pary przebywa w rodzinach zastępczych.

d3bp4tz

Podziel się opinią

Share
d3bp4tz
d3bp4tz
Więcej tematów