Trwa ładowanie...
d9ptf1z

Tadeusz Dziuba ma szanse na wygraną? Najnowszy sondaż

Z sondażu IBRiS dla "Rzeczypospolitej" wynika, że to nie kandydat PO, ale PiS-u może być rywalem Ryszarda Grobelnego w II turze wyborów prezydenta Poznania.
Share
Tadeusz Dziuba ma szanse na wygraną? Najnowszy sondaż
Źródło: tadeuszdziuba.pl
d9ptf1z

Sondaż przeprowadzono w dniach 30 września - 1 października na grupie 500 mieszkańców Poznania. Jego wyniki w dużym stopniu pokryły się ze wcześniejszym sondażem przeprowadzonym dla Radia Merkury przez firmę Pactor na grupie 1000 poznaniaków.

W obu sondażach zdecydowanie wygrywa Ryszard Grobelny, który w obu badaniach uzyskał identyczny wynik na poziomie 38 proc. Pewnym zaskoczeniem może być jednak prognoza, kto będzie jego rywalem w II turze wyborów. Sondaż dla Radia Merkury wskazywał Jacka Jaśkowiaka, na którego chce zagłosować 13 proc. poznaniaków. Kandydat PO minimalnie wyprzedzał Tadeusza Dziubę z PiS (12 proc.).

W badaniu dla "Rzeczpospolitej" kolejność jest odwrotna - Dziuba z poparciem 17 proc. wyprzedza o jeden punkt procentowy Jaśkowiaka. To spore zaskoczenie, ponieważ w dwóch poprzednich wyborach Ryszard Grobelny za każdym razem w II turze wyborów mierzył się z kandydatem PO (w 2006 r. była to Maria Pasło-Wiśniewska, a w 2010 r. Grzegorz Ganowicz). Wszystko zatem wskazuje na to, że w tym roku rywalizacja o to, kto powalczy z Grobelnym z II turze wyborów, będzie się toczyć do samego końca.

Czwarte miejsce w sondażu dla "Rzeczpospolitej" zajął Tomasz Lewandowski z SLD (7 proc.), a piąte Anna Wachowska-Kucharska (5 proc.)

d9ptf1z

Podziel się opinią

Share
d9ptf1z
d9ptf1z
Więcej tematów