Trwa ładowanie...

Szymon Szynkowski vel Sęk odpowiada Emmanuelowi Macronowi. "Pouczanki stają się już męczące"

Wiceszef MSZ skomentował wypowiedź prezydenta Francji ws. działań Polski na rzecz klimatu. - Mam nadzieję, że Emmanuel Macron ma świadomość tego, jak wiele wykonaliśmy już w zakresie starań w kwestii redukcji CO2 - powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk.

Szymon Szynkowski vel Sęk odpowiada Emmanuelowi Macronowi. "Pouczanki stają się już męczące"Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
dh97rxs
dh97rxs

Emmanuel Macron wspomniał o naszym kraju, kiedy mówił o neutralności klimatycznej do 2050 r. "Prawda jest taka, że wszystko blokuje Polska. Niech młodzi ludzie protestujący w Europie jadą tam protestować i pomogą mi przekonać tych, których ja nie mogę" - mówił prezydent Francji na pokładzie samolotu do Nowego Jorku.

Dłużny nie pozostał mu wiceszef MSZ. "Nie będziemy radzić żadnym protestującym, by jechali do Francji. Jest ich tam wystarczająco wielu. Życzymy natomiast naszym partnerom z Unii Europejskiej tak efektywnej redukcji emisji CO2 jak ta, zrealizowana przez Polskę w ramach protokołu z Kioto (o ponad 30 proc.)" - napisał w mediach społecznościowych Szymon Szynkowski vel Sęk.

- Mam nadzieję, że prezydent Emmanuel Macron ma tego świadomość tego, jak wiele wykonała Polska i będzie unikał tego rodzaju pouczanek, które w jego przypadku stają się już męczące - kontynuował, cytowany przez PAP. - Jak dodał "cele Porozumienia paryskiego mogą być realizowane m.in. dzięki sukcesowi konferencji klimatycznej w Katowicach".

dh97rxs

W piątek w wielu miastach w Polsce i na świecie doszło do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Wiele młodych osób zamiast na lekcje wyszło na ulice, by zamanifestować swoje niezadowolenie z postępujących zmian klimatycznych. Demonstrowali m.in. przeciwko bierności polityków wobec kryzysu klimatycznego.

Afera z Czajką. Paweł Rabiej o konsekwencjach wobec firmy, nie urzędników

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh97rxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh97rxs
Więcej tematów