Trwa ładowanie...
d1oy8w7

Szymanek-Deresz: zbyt późne wyjaśnienia ministra

Wyjaśnienia ministra finansów odnośnie skutków finansowych ustawy o Narodowym Funduszu Zdrowia pojawiły się za późno, dopiero teraz, kiedy ustawa czeka na podpis prezydenta - powiedziała w piątek w "Sygnałach dnia" szefowa Kancelarii Prezydenta Jolanta Szymanek-Deresz.

Share
d1oy8w7

Do 17 lutego prezydent musi podjąć decyzję, czy podpisać ustawę o Narodowym Funduszu Zdrowia. Prezydent musi obecnie angażować swoich ekspertów i przeprowadzać analizy.

Zdaniem Szymanek-Deresz taką analizę trzeba było przeprowadzić na etapie wprowadzania poprawek pod obrady parlamentu. Podkreśliła, że jest to za duże obciążenie prezydenta w tak krótkim czasie, jaki ma na podjęcie decyzji.

Jednocześnie szefowa Kancelarii Prezydenta wyraziła przekonanie, że ustawa o Narodowym Funduszu Zdrowia jest konieczna, ponieważ dotychczasowy system nie spełnił wymogów konstytucyjnych, zapewniających wszystkim obywatelom jednakowy dostęp do świadczeń zdrowotnych. Jej zdaniem, ustawę należy wprowadzić a potem stopniowo umożliwiać jej realizację licząc się z jakimiś przesunięciami finansowymi. (mag)

d1oy8w7

Podziel się opinią

Share
d1oy8w7
d1oy8w7
Więcej tematów