Trwa ładowanie...

Szykuj się na ostry atak zimy. Wróci z siarczystym mrozem

Zima w Polsce nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w nadchodzący weekend temperatura może w niektórych rejonach wynosić nawet -15 st. C.

Szykuj się na ostry atak zimy. Wróci z siarczystym mrozemŹródło: Getty Images
d364j60
d364j60

Powrót ostrej zimy zacznie się już w piątek. Najpierw mróz najbardziej poczują mieszkańcy województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W nocy z piątku na sobotę termometry mogą pokazać w tych regionach nawet -16 st. C.

W dzień temperatura będzie się wahać w granicach od -3 stopni na Dolnym Śląsku do -10 na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu - informuje RMF 24.

Od soboty mróz będzie odczuwalny w całej Polsce. Najcieplej (-2 stopnie Celsjusza) będzie na północnym zachodzie. Najniższą temperaturę, czyli nawet -9 st., będziemy notować w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Ciepłe kurtki przydadzą się także po weekendzie. Mróz ma utrzymać się również w poniedziałek - temperatura w najcieplejszych województwach (lubuskim i zachodniopomorskim) termometry pokażą -4 st. C. Najzimniej będzie na Podlasiu, gdzie ma być nawet -10 stopni.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d364j60
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d364j60
Więcej tematów