Trwa ładowanie...
d4fm57z

Szydło wszystkie ważne decyzje konsultuje z prezesem Kaczyńskim. "To naturalne"

- To, że ja konsultuję z prezesem Jarosławem Kaczyńskim wszystkie ważne, strategiczne decyzje, w tym zmiany personalne w rządzie są rzeczą naturalną – powiedziała premier Beata Szydło podczas pobytu w Krynicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
szydło, kaczyński
szydło, kaczyński (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4fm57z

- Rząd nie bierze się znikąd, tylko jest tworzony przez partie polityczne. I to partia polityczna bierze odpowiedzialność za to, jak rząd pracuje i co realizuje – powiedziała Szydło. - Więc rzeczą naturalną jest, że prezes partii politycznej musi mieć tutaj pełny obraz i te konsultacje trwają – dodała.

- Ja nigdy nie ukrywałam, że jestem w stałym kontakcie z premierem Jarosławem Kaczyńskim i te sprawy personalne również omawiamy – stwierdziła premier.

d4fm57z

Premier odniosła się też do wypowiedzi prezydenta Francji Emmanuela Macrona na temat sprzeciwu Polski wobec zaostrzenia dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych. Określił on, że nasz kraj stawia się na marginesie Europy w wielu kwestiach.

- Bardzo mnie niepokoi to, że pan prezydent Francji w tej chwili podważa filary Unii Europejskiej i próbuje wprowadzić protekcjonizm, uderzając w swobody wolnego rynku, przepływ osób i usług. To są niepokojące sygnały. Myślę, że to ten moment, w którym przynajmniej część przywódców UE musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy zależy im na jedności, czy też część tych przywódców chce dzielić Unię Europejską - powiedziała Szydło. I dodała, że próby podziału UE będą złe dla całej wspólnoty.

d4fm57z

Podziel się opinią

Share
d4fm57z
d4fm57z
Więcej tematów