Trwa ładowanie...
d28t3ci

Szydło już w czwartek jechała w rodzinne strony. Tak przedłuża sobie weekendy

Po kolejnym wypadku Beaty Szydło rozgorzała dyskusja, z jakiego powodu wicepremier jechała w rodzinne strony już w czwartek około południa. Okazuje się, że była szefowa rządu często tuż przed i po weekendzie zamiast w Warszawie spędza czas w okolicach miejsca zamieszkania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło często podróżuje w rodzinne strony (East News, Fot: Andrzej Hulimka)
d28t3ci

W czwartek po godz. 13:00 doszło do kolizji kolumny Beaty Szydło. Wicepremier ds. społecznych jechała w stronę rodzinnego domu w Przecieszynie (woj. małopolskie). Była premier często wybiera taki kierunek podróży, by w okolicach weekendu być blisko domu.

Zapytaliśmy Kancelarię Premiera o dokładne daty i cel jej wyjazdów. W odpowiedzi otrzymaliśmy tylko informację o ich liczbie – w lipcu było to ok. 70 podróży. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" teraz ich liczba wzrosła do 130.

" Były to m.in. przedsięwzięcia związane z działalnością Komitetu Społecznego Rady Ministrów, spotkania naukowe, uroczystości o charakterze patriotycznym, religijnym, otwarte spotkania z mieszkańcami. Wszystkie podróże odbyła samochodem służbowym. Jednocześnie informujemy, że Pani Wicepremier nie przyjęła w tym okresie żadnego zaproszenia z zagranicy" – otrzymaliśmy wyjaśnienie Centrum Informacyjnego Rządu. Poprosiliśmy o uzupełnienie informacji o daty i cel wyjazdów, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

d28t3ci

Wyjazdy Szydło prześledziła "Gazeta Wyborcza". 4 października (czwartek) wicepremier była w Oświęcimiu, dwa dni później odwiedziła Kraków. W niedzielę była na mszy w Olkuszu. 8 października (poniedziałek) wizytowała woj. świętokrzyskie, ale dzień później wróciła w rodzinne strony i odwiedziła Tarnów. 11 października (czwartek) była jeszcze w Warszawie. Następnie pojawiła się w niedzielę na konwencji PiS w Krakowie. Dzień później wizytowała podkrakowskie miejscowości. We wtorek nadal nie dotarła do Warszawy. Uczestniczyła we mszy w krakowskich Łagiewnikach. Następnego dnia była na Lubelszczyźnie, a w piątek z powrotem w Krakowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Trybunał Stanu dla Dudy? „To nieuniknione. Pytanie, czy Kaczyński uniknie odpowiedzialności

d28t3ci

Podziel się opinią

Share

d28t3ci

d28t3ci
Więcej tematów