Trwa ładowanie...
d3retmk

Szwecja znosi część kontroli na granicy

Od 4 maja zniesione zostaną kontrole dokumentów tożsamości przeprowadzane przez przewoźników kolejowych oraz autobusowych na moście nad cieśniną Sund między Danią a Szwecją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szwecja znosi część kontroli na granicy
(PAP/EPA)
d3retmk

Wymóg identyfikacji pasażerów został wprowadzony przez szwedzkie władze w styczniu 2016 roku. To wtedy do Szwecji przez Niemcy i Danię napłynęła rekordowa fala imigrantów.

Kontrole w środkach transportu zbiorowego przyczyniły się do znacznego spadku liczby osób starających się o azyl w Szwecji. Utrudniły jednak przemieszczanie się mieszkańcom Malmoe oraz Kopenhagi.

Kontrole rentgenowskie samochodów oraz monitoring tablic rejestracyjnych

Jednocześnie, jak poinformował szwedzki minister spraw wewnętrznych Anders Ygeman, zaostrzone zostaną kontrole przeprowadzane po szwedzkiej stronie przez policję graniczną, w tym w pociągach wjeżdżających do Szwecji.

d3retmk

Częstsze mają być kontrole rentgenowskie pojazdów przejeżdżających mostem nad cieśniną Sund, a także zwiększony ich monitoring.

Rząd che wprowadzić możliwość automatycznego odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. Ponadto szwedzki rząd chce zwiększyć policyjne kontrole tożsamości w pobliżu dworców, lotnisk oraz autostrad.

Minister Anders Ygeman: nie chcemy powtórki z jesieni 2015 roku

"Jesteśmy przygotowani, aby w razie potrzeby szybko przywrócić wymóg identyfikacji dokumentów, aby nie powtórzyła się sytuacja z jesieni 2015 roku" - oświadczył minister Ygeman.

W 2015 roku o azyl w Szwecji poprosiła rekordowa liczba ponad 163 tys. osób.

d3retmk

Podziel się opinią

Share

d3retmk

d3retmk
Więcej tematów