Trwa ładowanie...

Szwecja: naukowcy zabili sześć labradorów w ramach eksperymentu. Przed śmiercią szczeniakom wyrwano część zębów. Nie pomogły protesty obrońców zwierząt

Szwecja – naukowcy z Uniwersytetu w Goteborgu uśmiercili sześć szczeniaków w ramach eksperymentu. Celem badania było przetestowanie nowych implantów zębów. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Szwecja: naukowcy zabili sześć labradorów w ramach eksperymentu. Przed śmiercią szczeniakom wyrwano część zębów. Nie pomogły protesty obrońców zwierzątŹródło: iStock.com
d4f5p5g

Szwecja – uśpiono sześć zdrowych labradorów

Na Uniwersytecie w Goteborgu (Szwecja)
, w jednym z laboratorium w miniony czwartek (28 lutego) naukowcy uśmiercili sześć dwuletnich psów rasy labrador. Zwierzęta wykorzystano uprzednio do przetestowania nowych implantów zębów, które w przyszłości mogłyby być wszczepiane ludziom.

Eksperyment w Szwecji przeprowadzono na szczeniakach labradorów, ponieważ ich ślina oraz bakterie w jamie ustnej, najbardziej przypominają ludzkie. W ramach badania zwierzętom usunięto około 1/3 zębów, a na ich miejsce wszczepiono implanty. Po zabiegu psy zostały uśpione w celu przeprowadzenia dalszej części badań.

Szwecja – protesty organizacji prozwierzęcych

Przeciwko eksperymentowi na sześciu szczeniakach występowali aktywiści i obrońcy praw zwierząt. Internetową petycję, której celem było uratowanie zwierząt, podpisały 84 tys. internautów nie tylko ze Szwecji. Niestety inicjatywa nie przyniosła pożądanych skutków, a 28 lutego zwierzęta zostały uśpione.

Szwecja – kolejne eksperymenty na zwierzętach

Labradory, które zabito w czwartek, nie są pierwszymi zwierzętami, które spotkał taki los. Od 1996 roku na Uniwersytecie w Goteborgu (Szwecja) zabito ponad 200 psów. Jak zapewniają władze instytucji, placówka posiada wszelkie zezwolenia na prowadzenie badań na zwierzętach, a po środki w postaci usypiania zwierząt, sięga w ostateczności.

d4f5p5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f5p5g
Więcej tematów