Trwa ładowanie...
dfdraq2
22-01-2004 13:40

Szpitalny sprzęt pod młotek komornika

Komornik wystawił na licytację sprzęt
medyczny byłego szpitala im. Rydygiera we Wrocławiu. Placówka po
dwóch latach protestów pracowników została połączona z innym
szpitalem w mieście i funkcjonuje jako jego filia. Licytacja
sprzętu oznacza zwolnienia pracowników i likwidację oddziałów.

dfdraq2
dfdraq2

Komornik wystawił na sprzedaż sprzęt medyczny o wartości ponad 1,5 mln zł. Pod młotek pójdzie specjalistyczny sprzęt m.in. chirurgiczny, ortopedyczny i internistyczny. Termin licytacji wyznaczono na najbliższą sobotę. Obecnie w byłym szpitalu im. Rydygiera ponad 100 osób pracuje na trzech oddziałach: ortopedii, internie i intensywnej terapii.

Dyrektor wrocławskiego szpitala Janusz Jerzak przyznał, że jest bardzo zaniepokojony sytuacją. "Najgorsze jest to, że cały ten sprzęt wykorzystujemy. Wystąpiłem do komornika z pismem o wstrzymanie licytacji, ale nie dostałem odpowiedzi" - powiedział Jerzak. Dodał, że komornik zajął sprzęt szpitala im. Rydygiera jeszcze przed połączeniem. "Dlatego nic nie mogę zrobić. Część usług medycznych przeniosę do głównego budynku, ale nie wszystko. Nie będzie też możliwe zatrudnienie wszystkich pracowników filii" - powiedział Jerzak.

Pracownicy szpitala z obawami czekają na licytację. "Przecież mamy zaplanowane zabiegi. Leżą u nas pacjenci. To straszne" - powiedziała lekarz anestezjolog Donata Domańska. Dodała, że do pracowników dotarły informacje, że sprzęt wystawiono na licytację po bardzo atrakcyjnych cenach. "Mamy różny sprzęt, starszy i nowszy, ale np. aparat do USG serca, który kosztował 250 tys. zł, wystawiono za 120 tys. To atrakcyjna propozycja i wiemy, że na licytację zgłosiło się bardzo wielu chętnych" - powiedziała Domańska.

Pracownicy byłego szpitala im. Rydygiera przez dwa lata walczyli o utrzymanie placówki. W szpitalu kilka miesięcy trwała rotacyjna głodówka, pracownicy blokowali ulicę, skąd zostali siłą usunięci przez policję, organizowali marsze i wiece. Okupowali też Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. W końcu marszałek województwa podpisał z protestującymi ugodę. Na jej podstawie szpital został połączony z Wojewódzkim Szpitalem Chorób Zakaźnych we Wrocławiu.

dfdraq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdraq2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj