Trwa ładowanie...

Szokujący konkurs matematyczno-religijny w liceum w Pabianicach

Ile różnych słów (mających sens lub nie) można utworzyć przestawiając w dowolny sposób litery w wyrazie "namaszczony"? To jedno z wielu zaskakujących pytań, które pojawiły się w konkursie wymyślonym przez uczniów LO w Pabianicach.

Nietypowy matematyczno-religijny konkurs zorganizowano w liceum w Pabianicach. Zdjęcie ilustracyjne. Nietypowy matematyczno-religijny konkurs zorganizowano w liceum w Pabianicach. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: East News
d1xv9cp
d1xv9cp

Organizatorzy konkursu matematyczno-religijnego z I Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach wykazali się nie lada fantazją.

Jak kreatywnie połączyć matematykę i religię? Nad tymi kwestiami pochylili się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach. Opracowany przez uczniów zestaw pytań i odpowiedzi wywołał istną lawinę komentarzy w sieci. Było ich tak wiele, że szkoła usunęła i zablokowała te, które pojawiły się na facebooku. Zostawiła tylko jedno przykładowe pytanie.

- Konkurs matematyczno-religijny to pomysł uczniów naszej szkoły, niezależny od jakiejkolwiek presji - poinformowała dyrekcja szkoły. - Uczestnictwo było dobrowolne, podobnie jak uczęszczanie na zajęcia religii oraz etyki. W naszej placówce uczy się młodzież różnych wyznań i narodowości, każdy z nich mógłby wystąpić z propozycją podobnego konkursu - czytamy w komunikacie dyrekcji.

zrzut ekranu epa info
Zrzut ekrany z kilkom pierwszymi pytaniami w konkursie. Źródło: zrzut ekranu/Źródło: epa info

Szkoła informuje, że ze względu na "ironiczny charakter propozycji" postanowiła opublikować tylko jedno zadanie. - Jesteśmy zaniepokojeni poziomem językowym oraz merytorycznym komentarzy. Według nas, opinie wielu odwiedzających Fan Page szkoły zawierają w sobie mowę nienawiści, której nie chcemy w naszej placówce. Zaatakowani zostali pracownicy szkoły, administracji oraz, co gorsza, uczniowie biorący udział w tym konkursie - dodała dyrekcja.

d1xv9cp

Z mediów społecznościowych zniknęły arkusze z zadaniami. Redaktorzy tej witryny internetowej dotarli jednak do pełnej listy pytań i odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1xv9cp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xv9cp
Więcej tematów