Trwa ładowanie...

Szokujące treści w podręczniku do religii. W te słowa trudno uwierzyć

Małżeństwa mieszane często zawodzą (z Arabami rozpadają się prawie wszystkie, z Murzynami około 75 proc.) o wiele szybciej, niż te z jednego kręgu kulturowego - to teza znajdująca się w podręczniku do religii, "W blasku Bożej prawdy". Oburzeni internauci komentują treść książki.
Share
Szokujące treści w podręczniku do religii. W te słowa trudno uwierzyć
Źródło: Forum
d44suyb

W mediach społecznościowych pojawiają się wpisy rodziców, którzy komentują treści podręczników swoich dzieci. Chodzi o książki do religii, gdzie nie rzadko można spotkać się z zaskakującymi twierdzeniami.

"Bądźcie poddani każdej ludzkiej zwierzchności ze względu na Pana (...)" - jest to fragment podręcznika od religi który zamieściła na Facebooku zaniepokojona mama gimnazjalisty. Rodzice grzmią, że kontrowersyjne treści są wynikiem zmiany programowej, jednak do takiej jeszcze nie doszło. Jak się okazuje, Kościół nie przygotował do tej pory nowej podstawy dla zreformowanej szkoły. Stara budzi wystarczająco dużo kontrowersji.

d44suyb

Dziennikarka "Polityki" dokonała przeglądu podręczników wydawnictwa "Jedność". Okazało się, że onanizm nazwano grzechem większym od "bomby atomowej", a poczęcie dokonuje się pod sercem. Zdaniem autorów podręcznika, prezerwatywy powodują poważne zapalenia i w dodatku są nieskuteczne, a wszelkie formy antykoncepcji zmieniają łono kobiety w śmietnik.

Wydawnictwo porusza także wątek homoseksualizmu, wymieniając jako główną jego przyczynę, nieufność wobec odmiennej płci, na skutek zranienia przez rodzica, głód ojca, bunt przeciw Bogu i gwałt. Homoseksualizm jest bezdyskusyjnym grzechem, z którego może uleczyć Jezus.

Te treści nie od dziś, ale od wielu lat przekazywane są uczniom. Prawdopodobnie, po zmianie programowej, rola katechetów i religii w szkole jeszcze wzrośnie. Autorka artykułu przypomina, że w ubiegłym roku szkoła podstawowa w Tulcach, ogłosiła, że religia jest przedmiotem obowiązkowym. Fundacja "Wolność od Religii" zaapelowała do Kuratorium Oświaty w Poznaniu o interwencje. Pracownicy fundacji usłyszeli w odpowiedzi, że zakaz został wprowadzony wyłącznie po to, aby krzyże i inne atrybuty religijne nie budziły wątpliwości

d44suyb

Podziel się opinią

Share
d44suyb
d44suyb
Więcej tematów